Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire érzed magad felkészül...

Mennyire érzed magad felkészültnek az idei érettségire?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 22. 22:24
A kérdező szavazást indított:
Semmit nem tanultam még.
~1-10%
11%-20%
21%-30%
31%-40%
41%-50%
51%-60%
61%-70%
71%-80%
81% felett.
35 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

15 éve érettségiztem, így most nem tanultam már rá semmit.


Csak azért írtam, hogy sok sikert kívánjak! Ne parázzatok, menni fog :)

2022. ápr. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

A próba érettségik mind 3-4-5-ösek lettek, és akkor még semmit sem tudtam se töriből, se matekból. Azóta ismételtem, már jobban megy pár témakör is, amik eddig homályban voltak (valószínűségszámítás, koordinátageometria). De még ígyis érzem azt néha, hogy rosszabbat írok majd, mint próbán. Egy hét múlva meglátjuk🤷

Szerintem nem kell túlaggódni, aki nem 400+ pontos helyet írt be, azt simán felveszik. És végülis az a lényeg, hogy tovább tudj tanulni. A bizin max. egy hétig csámcsognak, utána úgyis az egyetem lesz a sláger.

2022. ápr. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Idén érettségizem, ha a tanárok nem segítenek a vizsgákon én meg fogok bukni.
2022. ápr. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A matekot majdnem kimaxoltam, néhány feladattípus van, amit még nem néztem át, 4-5 között mozgok, a problémám, hogy sokszor sietve olvasom el a feladatokat, más adatot írok ki, mint kellene..

Magyarnak nem örülök, a műelemzés része olyan 80% szokott lenni, viszont a szövegértésem gyalázatos, valamiért az agyam nem tud értelmezni egy kérdést normálisan. Gyakorlok és igyekszem jobban odafigyelni.

A töri elég kétes, nem tudok sokat, viszont a próbaérettségim 70% lett, most nem lesz ekkora szerencsém, szóval igyekszem tanulni még.

2022. ápr. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
35%
Kipuskazom
2022. ápr. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Magyartól abszolút nem félek, tanultam is rá és jól is megy, töriből semmit nem tudok és még nem is tanultam rá, matekra gyakorlok folyamatosan, de szintén nem tudok semmit belőle, szakmai tárgyakból meg olyan 50-60%-os a tudásom kb. (Angolon pedig már 11.-ben túl voltam 5-össel.)
2022. ápr. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3-as válaszoló vagyok. Látom, hogy elég sokaktól kaptam negatív visszajelzést, pedig én nem trollkodtam. Tényleg semmiféle lexikális tudással nem rendelkezem így érettségi előtt 1 perccel.


Nem szeretném ha mentegetőzésnek tűnne, de 10. második féléve óta (vagyis a Covid 2020. márciusi berobbanása óta) nagyjából abszolút semmit nem tanultunk, az online oktatás nagyon keveset adott. Aztán 2020 őszén 11. osztály első 2 hónapjában volt jelenléti oktatás, utána szinte egy teljes tanévben ismét online... Faktra se tudtunk bejárni, oktatás sem nagyon volt... Az idei, 12.-es tanévben pedig hetente betegedtek le az érettségi tárgyakat oktató tanáraink, egy-egy anyag leadása rohadtul nyögvenyelősen ment...


Pedig egy középerős budapesti gimibe járok és kb. minden évfolyamtársam így érez. Csak azok nem, akiknek a szüleik pedagógusok és nekik segítettek otthon Covid alatt is. Megszívtuk az online oktatással elég rendesen. Így ha tényleg nem segítenek írásbeliken akkor a suli nagy része megbukik...



ui: Köszönöm annak a nagyon rendes embernek aki privátban küldött segítséget. Gyakorlok én, ezen a héten suliba se megyek már mert itthon készülök ezerrel, de ezek ellenére sem fog menni. :S

2022. ápr. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!