Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha megbukok emelt bioszból,...

Ha megbukok emelt bioszból, utánna mi lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A többi tantárgy miatt nem igazán aggódok. Tudom, hogy a 4-es az összesnél meglesz. Még Ida ezüstgolyója sem fogott ki rajtam:D Viszont ott van az a fránya biológia...az a választott tantárgyam. Ha megbukok most belőle, akkor a tovább tanulásomnak abszolút lőttek, vagy februárban elkezdhetem, amennyiben októberben sikeres lesz a vizsgám?



Plusz még annyi, hogyha tegyük fel, hogy 35% környékén sikerülne az érettségim a többi pedig 70% körüli lenne, azzal az értékkel felvennének egy 280 pontos szakra? Vagy kötelező, hogy meg legyen az 50%?



2022. máj. 4. 07:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az emelt szintnek (emlékeim szerint) minimum 3-asnak kell lennie, ha megbuksz simán újracsinálod következő érettségi időszakban, a legrosszabb, hogy 1 évet csúsztatsz mindent, de nem dől össze a világ. Hajrá!
2022. máj. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2-es, akkor már érvényes, ha megbuksz akkor nincs bizonyítvány ami feltétele a felvételinek, így az ugrott. De a világon a legcikibb dolog megbukni a választott tárgyból, hisz azért választottad mert érdekel. Hogy elég-e az attól függ, kiadja-e a 280 pontot. 70+35=105x2=210, ami még nagyon kevés. Ha 45 lenne, már járna a +50 pont az emeltre, de akkor is csak 270 lenne, 10-et még össze kell szedni, így vagy 55% kell, vagy a másiknak kell 80%-nak lenni és az emeltnek 45, vagy a kettő között bármi, hogy (a+b)x2+50>=280 legyen.
2022. máj. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!