Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fontos a kitűnő bizonyítvány?

Fontos a kitűnő bizonyítvány?

Figyelt kérdés

Például a kitűnő érettségi bizonyítvány.


Én nagyon örülnék neki, de már a szüleim leszóltak hogy ne legyek ennyire maximalista (a matek érettségim kb 80%-os lett, ami miatt nagyon szomorú vagyok, mert lehetett volna 90% is, ha nem vagyok figyelmetlen), mert az egészségem rovására megy. Rengeteget készültem a töri érettségire is, hogy meglegyen az 5-ös, de nagyon elszúrtam, nagy lehetőséggel abból 4-es leszek...


Lesz ebből valaha is nekem hátrányom? Abból, hogy nem kitűnő az érettségi bizonyítványom? Lehet buta kérdés, de tényleg nem tudom hogy ez fog-e számítani bármit is a jövőben.



2022. máj. 4. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha továbbtanulsz és nem a duplázás kedvezőbb, akkor oda beszámít az érettségi átlag is, különben senkit nem fog érdekelni soha.
2022. máj. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja. Ha diplomád lesz, akkor valószínűleg azzal fogsz később állást keresni, az érettségi pedig senkit nem fog érdekelni. De ha ez megnyugtat: bármikor lehet javítani az érettségin, igaz, nem olcsó újraírni egy-egy tárgyat.
2022. máj. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Ha újraírom az egyik tantárgyat, akkor csak egy tanusítványt kapok, vagy az egész érettségi bizonyítványt újra kiállítják?o.o

2022. máj. 4. 16:09
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal csak tanúsítványt kapsz.
2022. máj. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
"Csak" tanúsítványt kapsz, és ha hozott pontokkal jársz jobban, ahhoz az érettségi átlagot a bizonyítványban szereplő eredményekből számítják. De kár erre rágörcsölni.
2022. máj. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tanusítványt kapsz.

Nem számít azért annyira, hogy így rágörcsölj. Ha az egyetemre felvesznek utána soha senkit nem fog érdekelni, hogy valamiből nem ötös lett az érettségid.

2022. máj. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Most már sokkal jobban érzem magam. :)


Egy kérdésem azért még lehetne? Nem tudom, hogy a szóbelivel mennyire lehet javítani az írásbeli százalékával. Max pontos szóbelivel lehetséges kb 10%-kal felhúzni?

2022. máj. 5. 22:20
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj már ezen! Ha nem vesznek fel, egy év alatt tökéletesen felkészülsz, plusz leraksz egy nyelvvizsgát is.
2022. máj. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy kitűnő-e a bizonyítványod, ha egyetemre jársz. Soha senkivel nem beszéltem az egyetemen akit ez érdekelt. Max azt kérdezik meg egymástól az emberek, hogy hány ponttal jutottál be. De akkor is csak úgy mellékesen, hogy:

-"Amúgy hány ponttal jutottál be?"

-"465"

-"Az jo"

És ezzel a érettségis teljesítményed kb le is van tudva.

Ne stresszelj ezen, semmi jelentősége.

2022. máj. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Már van nyelvvizsgám, max ha nem vesznek fel, csinálok még egy B2-eset, az +12 pont... :)

2022. máj. 11. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!