Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek könyebb vagy...

Szerintetek könyebb vagy nehezebb volt a matek érettségi a 3-5 évvel ezelőttiekhez mérten?

Figyelt kérdés

Én már tudom, hogy hanyas lett. Mivel a matektanárom jó fej mondta, hogy eredetileg 36 pontom lett. De összetudta úgy javítani, hogy meglegyen a 40. Tehát 3-mas lett. Ami fura, hogy ebből a pontszámból az első részéből csak 13-mat sikerűlt össze hozni. És a második része tűnt a könnyebbnek. Pedig az első részt fújták ezerrel, hogy abból kell sok pontot össze kaparni.

Na mind1 a töri érettségi az viszont jó lett. Az irodalom az viszont eléggé becsapos volt. Az érvelésre elvileg csak 4 pontot kaptam.



2022. máj. 4. 19:51
A kérdező szavazást indított:
Könnyebb
Nehezebb
30 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezerszer könnyebb volt, megcsináltam majdnem az összes feladatsort 2012-ig visszamenőleg és ez volt az egyik legkönnyebb.
2022. máj. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én nem néztem meg, de közel 2 év online tanulás után valamilyen szinten ez elvárható volt..
2022. máj. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is könnyebb volt mint eddig. Az megint más hogy így is volt sok hibám XD
2022. máj. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
92%

A második része biztos sokkal könnyebb volt, legalábbis a számomra. Nem sok buktató volt benne, egyenletekből is elég barátságosakat adtak.


Kellemes csalódás volt a választható 16. és 17. feladat, előbbiben egyszerű lineáris és exponenciális egyenleteket kellett felírni és megoldani, utóbbiban pedig térfogatot, felszínt (és ez külön-külön részfeladat volt) és valószínűséget.


Valószínűségszámításos feladatok nem voltak nehezek, jól érthetőek voltak sok korábbi évi feladathoz képest is.

Koordináta-geometria az első részben volt csak, az is egy képletbe helyettesítés erejéig.


Rendesen féltem a 2. részes feladatoktól, de mindegyik adta magát, szerintem sokkal könnyebb volt, mint akár a próbaérettségink, akár az előző évek feladatsorai. Már egy gyengébb 4-essel elégedett lettem volna előző nap, de szerintem ebből 5-ös lesz a megoldásokat nézve.

2022. máj. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!