Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek akkor, ha problémám...

Mit tegyek akkor, ha problémám van a fizikával?

Figyelt kérdés

Mindig is a matematika volt a kedvenc tantárgyam, úgy hallottam, hogy akik jók matekból, azok fizikából is jók.

Igaz, ötös vagyok belőle, de egyszerűen nem értem..

Érdekesnek találom, mert az elméleti rész az jó, de a számolások... Nem az én asztalom, nem tudom, hogy hol milyen egyenletet kell felírni, hogy kell felírni ezt-azt.. Jelenleg azon a szinten vagyok, hogy nem érdekel a számolós része.

Mondjuk 1 év és soha többet nem kell fizikával foglalkoznom, úgyhogy szerintem hagyom, ha eddig se ment, pedig próbálkoztam többször is, de a számolások nem ragadnak meg.



2022. máj. 5. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Plusz munka kérdése. Utánakeresni, belemerülni kicsit a témában a tanári magyarázaton kívül is. Vannak fent anyagok a neten, sok nagyon jól el tudja magyarázni.

Továbbá gyakorolni kell.

Mást nem nagyon tudsz csinálni :/ viszont megéri, mert akármivel is foglalkozol pluszban, fejlődni fogsz (és nem feltétlen az tananyag tudásáért kell, hanem a képességeid fejlődéséért)

2022. máj. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

“úgy hallottam, hogy akik jók matekból, azok fizikából is jók”

Közgazdász vagyok. A matekot mindig is értettem és szerettem (és szeretem a mai napig is), de fizikából mindig is csapnivaló voltam. Pedig egész jó tanáraim voltak, de egyszerűen soha nem kötött le, így nem is tanultam, nagyjából annyit tudtam, amennyi az órán rám ragadt. Ez nem bűn, és pláne nem törvényszerű. Szerencsére bőven vannak olyan tanulási- és karrier lehetőségek, ahol a matek kell, de a fizika nem. Addig meg éld túl azt az egy évet.

2022. máj. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem üljetek le, és beszéljétek meg a problémáitokat. Hidd el, hogy a fizikának is vannak problémái veled.
2022. máj. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tom Benko ***** válasza:
Elsősorban azt kell tudnod, hogy melyik egyenlet mire vonatkozik. Ez alapján megsejtheted, mikor melyiket kell használni. De igazából ez sok feladat megoldásával kialakítható képesség.
2022. máj. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2022. máj. 6. 17:01
 6/6 anonim válasza:
100%
Ez a sztereotípia sajnos nem igaz. A matematikához matematikai logika kell a fizikához pedig matematikai és fizikai logika is. Az egyik nem elég de mindkettő fejleszthető (valamennyire)
2022. máj. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!