Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikortól kezdhet gyakornkoskod...

Mikortól kezdhet gyakornkoskodni egy egyetemi tanuló gazdasági szakon?

Figyelt kérdés

Két év egyetemre járás után rájöttem, hogy a szak, amit választottam, nagyon nem az én világom, nem érné meg, hogy befejezzem, így ezután otthagyom.

Szeptembertől levelezőn el szeretném kezdeni a gazdálkodás és menedzsmentet a Corvinuson, és minél hamarabb el szeretnék kezdeni dolgozni és/vagy gyakornoki munkát végezni.

Lehetséges, hogy már elsőévesként felvesznek a szakomhoz kötődő munkahelyre vagy akár gyakornoknak? (Nyilván nem várom el, hogy máris fizetést adjanak, a munkavállalásnál elsősorban mezei diákmunkára gondoltam kb bárhol, de gyakornokoskodni is szeretnék mellette)


Nem igazán tudom mik a lehetőségek, eléggé burokban éltem eddig, mert a jelenlegi egyetemen a rengeteg tanulás miatt szóba se jöhetett semmilyen plusz munka, így nem is tudom hogy működik a dolog.



2022. máj. 7. 11:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lehetséges, bár én nem ilyen szakon tanulok. Próbálkozni mindenképp érdemes.

Én fél év után kezdtem gyakornokoskodni.

2022. máj. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy ilyen állásokl, cégek érdekelnek nem mindegy.

Én több helyen is voltam nyílt napon, és az a tapasztalatom, hogy az első félévben nem szívesen vesznek még fel a nagyobb cégek, csak számlázni meg hasonló repetitív munkákra.

Második félévtől már érdemes nézegetni a dolgokat, de a második-harmadik év az, amikor gyakoriak az internship megkeresések.

Én pl. még csak a második félévemen vagyok, de bár megkeresett egy fejvadász, hogy szeretnének alkalmazni.

Szerintem ami jó lehet, hogy már az első nyaradon jelentkezz summer internship-re, utána nagyobb eséllyel fognak részmunkaidőben alkalmazni.

2022. máj. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!