Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miert nem megy a vezetes?

Miert nem megy a vezetes?

Figyelt kérdés

24 oranal jarok kb, de mar a vizsga idopontot nezi az oktato

En elmondtam neku, hogy kicsit korainak erzem

Az utobbi 2-3 alkalomnal szornyen vezettem, valamiert feszult vagyok amikor ott vagyok, vagy nem is tudom

Probalok odafigyelni de mindig elbaltazok valamit😥

Ha tesztlapot kellene kitolteni akkor menne, de tudom hogyha kanyarodni kell egyiranyu utcaba pl akkor a baloldalra kell erkeznem, es megsem ugy csinalom… sem ezt sem mast

A parkolasi formak abszolut nem maradtak meg….nem megy az egesz…. Lehet ezert nem is szivesen csinalom, pedig igyekszem, de a surgetes feszultte tesz



2022. máj. 7. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
24 óra vezetés után ne várd, hogy menni fog. Nem most fogsz megtanulni vezetni, hanem ha egyedül vezetsz és meg lesz a jogsid. 5-10 év és már kevés olyan szituációval fogsz találkozni, ami meglep és rutinból megy majd. Tudod-e miért kell balra sorolni kanyarodáskor az egyirányú utcában? Neked több gyakorlás kell nyílván a jogsihoz, de ne most várd a világmegváltó vezetési képességeket, meg ha most feszülsz mi lesz ha egyedül kell menned? A kezdő vezetőnek nincs rutinja, semmi sem jön rutinból, ezért nem sorolsz balra. A szabályt tudod. Ha vezetsz gondolj mindig a következő lépésre. Mit látsz magad előtt? Pl: Látok a távolban egy piros lámpát meg kell, majd állnom, visszaveszem a gázt. Zebrát látok lassítok, visszakapcsolom a váltót, ha jön gyalogos elengedem. Ha ezeket kimondod hangosan, vagy magadba miközben vezetsz, azzal tudatosítod mit kell tenned. Bontsd részekre a vezetést, gondold át miközben vezetsz. Hiszen így vezetünk, mi lesz a következő lépés? Beérsz az egyirányúba. Felismered a táblát, és szépen mondod magadban, vagy hangosan ha az oktatód nem zavarja, hogy figyelnem kell ha balra megyünk, akkor bal szélre sorolok. Egy adott területen vezettek folyamatosan, gondold át az útvonalat, még akkor is ha nem vezetsz jelenleg. Mire hol kell figyelnem, majd pl: Tudom, hogy a patika előtt van egy 30-as tábla, ha odaérek vissza kell vennem a sebességet. Amíg nincs elég rutinod addig ezt át kell gondolni, ki kell mondani, hogy minél jobban rögzüljön. NE RUTINBÓL VEZESS, MERT MÉG NINCS! És ha a következő lépésre koncentrálsz kimondod, magadban, mit csinálsz miközben végrehajtod, vagy mondod, hogy itt most mire kell figyelni, akkor a feszültség is csökken, majd hiszen nem azon agyalsz, hogy jajj istenem ma milyen váratlan helyzet adódhat. Mindig lesznek ilyenek, neked ha majd meglesz a jogsid akkor is azon kell gondolkodnod, hogy oldod meg őket, mert sok helyzet van vezetés közben, amikor azonnal kell majd döntened, és ezekért a döntésekért te felelsz.
2022. máj. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha az oktatód már elkezdte nézegetni a vizsgaidőpontokat, az azt jelenti, hogy késznek talál rá. Neki a pótóra is jól jönne, ugyanúgy tömnéd a zsebét, úgyhogy ha vizsgára engedne, akkor az azt jelenti, nem csinálod rosszul.


A leírtak alapján én úgy gondolom, meg kéne próbálnod egy kicsit ellazulni. Nem, nyilván nem két barackkal a volánhoz ülés előtt :) De tényleg úgy tűnik, erősen ráfeszülsz az apróságokra is, és ez rengeteg energiádat elveszi, valószínűleg ezért nem csinálod szívesen.


A szabályokkal tisztában vagy, ez nem lehet gond. Az autó kezelésére mennyire kell figyelned? Gondolkodnod kell még azon, hogy hogyan kell kettesből hármasba váltani vagy megy rutinból? Stresszelsz, hogy megfelelően engeded fel a kuplungot vagy benne van már a lábadban? Ha nincs, akkor érdemes egy rokonnal vagy baráttal elmenni egy kihalt parkolóba és gyakorolni ezeket.


#1 nagyon jól írja, a 24 óra tényleg elképesztően kevés ahhoz, hogy kialakuljanak a reflexek és a rutin, emiatt tényleg ne érezd úgy, hogy benned van a hiba! Amit az ő tanácsaihoz hozzátennék, az az, hogy ha autóban vagy akár buszon utazol, akkor is gondolkodj úgy, mintha te vezetnél, figyeld a táblákat, gondold el, te hogyan cselekednél és figyeld meg, mit tesz a vezető! Ha egy rokon vagy barát mellett ülsz, akkor pedig kérdezd meg nyugodtan, miért éppen azt csinálta, amit!

2022. máj. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen :)

A valtas, es a korultekintes megy, a tablakat eszlelem, es nezem az utburkolati jeleket

A problema azon van szerinte is, hogy rettentoen figyelmetlen vagyok, sajnos 2 orabol 10 percet nem tudok hiba nelkul vezetni. Egyebkent is nagyon lassan tanulok, sajnos 😓

Ami nem megy, neha az elsobbsegadas, utkeresztezodesnel ha kanyarodom merre jojjek ki ugymond(multkor egyenesen jottem ki es sajnos az egesz forgalmaz feltartottam) :/ illetve a parkolas

Van olyan utvonal ahol mar vagy 10x voltunk es meg mindig nem maradt meg

2022. máj. 7. 18:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Bár hülye tanácsnak tűnik, ne stresszelj és próbálj nem kételkedni magadban! Fontos, hogy odafigyelj a környezetedre és mindezt nyugodtan tedd, én úgy tapasztaltam, sokszor az önbizalomhiányom és az idegeskedés rengeteget rontott a teljesítményemen, néha még abban is hibát ejtettem, ami azelőtt akár 1-2 nappal teljesen jól ment. Én is a lassabban tanulók közé tartozom, és néha én is elsiklottam apró részleteken, de ezeket könnyen megjegyzi utána az ember, ha felhívják rá a figyelmét és berögzül az agyába a szituáció (még ha most úgy is érzed, hogy tizedik alkalommal sem emlékszel ugyanarra az útvonalra, hidd el, tizenharmadszorra vagy tizenötödszörre, stb. előbb-utóbb emlékezni fogsz).

A tanulás egy hullámzó folyamat, néha akadnak olyan alkalmak, amikor úgy érzed, hogy visszafelé fejlődsz, vagy nem teljesítesz olyan jól, mint kéne, vagy mint ahogy korábban teljesítettél. Nekem is pl. a parkolással voltak gondok, anno volt egy olyan hetem, amikor abszolút mindent rosszul csináltam, és tisztára kiborultam minden egyes óra végére, de aztán ez az időszak is elmúlt, csak meg kellett tanulnom lehiggadni. Egy ideig én is azt éreztem, hogy elméletben minden megy, aztán gyakorlatban meg tökre nem úgy, mint kellene, de az ilyesmi megesik. Hamarosan ez csak kósza emlék lesz, és az is nagyon jól fog menni, ami jelenleg frusztrál, csak ne add fel:)

2022. máj. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én meg 50 óránál járok és ritka szarul megy.. Nem tudok kihez fordulni tanácsért. Sajnos sok olyan kérdést láttam mint a tiéd is volt.. 24??? Most komolyan?

Ha valakinek 40 óra utan nem megy azzal van baj...

2023. jan. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mi az, ami nem megy Neked?

Juniusban voltam kiirva vizsgara, az elso idopontom meghiusult, masodik idopontomon mar engedtek vizsgazni es hibatlanul ment minden. Utolag rajottem, hogy nagyon feszult voltam, nem szabad

2023. jan. 1. 15:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!