Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanácsot szeretnék kérni!...

Tanácsot szeretnék kérni! Ti mit csináltok a gyermekeitel régi tankönyveivel, füzeteivel?

Figyelt kérdés

2022. máj. 9. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy ideig rakosgattuk őket, amikor pedig már nem volt hely, akkor szóltunk az iskolának, hogy van-e rá valakinek szüksége. Ami nekik kellett (pl. odaadták olyan gyereknek, aki nem engedhette meg magának, hogy újat vegyen, vagy a könyvtárba tették), azt odaadtuk.

Ami már nem volt jó, mert pl. megváltozott azóta, vagy össze volt firkálva, azt konténerben elvitettük egyszer, amikor amúgy is lomtalanítottunk.

2022. máj. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én év végén megkérdeztem a tanáraimat a suliban, hogy esetleg van-e olyan amit szoktak használni és akkor szívesen otthagyom a könyvtárban vagy volt aki kérte is. Például hiába változnak a tanterv és a tankönyvek, nálunk régebbi könyveket is használtak a tanáraink mondjuk gimiben faktokon, ha szerintük az jobb volt mint az éppen aktuális nat tankönyv. Vagy némelyik könyv (pl. nyelvkönyvek, atlaszok, feladatgyűjtemények) igazából időtálló, ugyanúgy használható. Ami pedig nem kellett senkinek azt egy darabig rakosgattuk otthon ide-oda, majd egy végül kidobtuk.
2022. máj. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ami kellett az iskolának, azt bevittük. A többi ment a papírszelektívbe
2022. máj. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Én mindig a suli könyvtárosát kérdeztem meg, hogy van-e igény xy tankönyvre, munkafüzetre. Amennyiben nemleges volt a válasz, feltettem facebookra, hogy ingyen elvihető, vagy egy tábla csokiért. Így a megszorultabb családok is jutottak tankönyvekhez én pedig megszabadultam a felesleges könyvektől. :)

Remélem tudtam segíteni :)


- B.

2022. júl. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 NTBS ***** válasza:
Iskolának adod vagy mehetek a szelektivbe. Az én régi könyveimet papírgyűjtéskor vitték el utcabeli gyerekek.
2022. aug. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!