Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Plágiumnak számít, ha egy...

Plágiumnak számít, ha egy szaktárs beadandójából kettő oldalt felhasználok a beleegyezésével?

Figyelt kérdés
Plágiumnak számít, ha egy szaktárs beadandójából kettő oldalt felhasználok a beleegyezésével?? Annyira speciális a téma, hogy amikből írta csak kiegészíteni tudtam de átfogalmazni nem mert szószerint az egész kell és nincs rá más szó. Leadott szakdolgozatról van szó és félek, hogy az a tanár is olvassa akinek anno készült a beadandó. ( 45 oldalas szakdogából kettő oldal)

2022. máj. 19. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Be kell hivatkozni megfelelően.


Bár a hivatkozás célja a megtalálhatóság is, egy beadandó nem tudom hol került publikálásra.


Szaktársad azt a részt honnan szedte?


A kérdés a plágiumra vonatkozik, hivatkozással, szabályok betartásával nem lesz az, az már más kérdés, hogy 2 oldal szó szerinti hivatkozás nem jelen nagy szépséget egy dolgozatban...

2022. máj. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sehol nem publikálta, csak órán adta be. A tartalmát lehivatkoztam ahonna írta még több helyről is .
2022. máj. 19. 21:15
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha leadtam akkor vissza dobni ebből az indokból már nem lehet ugye ?
2022. máj. 19. 21:54
 4/6 A kérdező kommentje:

Máshogy fogalmazom. Az ő munkáját az ő neve alatt nem tudom lehivatkozni, mert nincs publikálva csak egyszerű beadandó amit egy órára küldött a tanárnak. Amiket felhasznált irodalmak azokat lehivatkoztam, de nem úgy kell elképzelni, hogy bumm kettő oldal hanem a 12 oldal között feloszlik amit ő írt és én kiegészítettem. Csak annyira speckó hogy, átfogalmazni nem tudtam.

Ha rákérdezne a tanár, akkor hivatkohatok erre a beadandóra mint kiindulásipont? nem csak úgy lopott

2022. máj. 19. 22:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Majd kiderül, hogy visszadobják-e, mi nem látunk bele az értékelők fejébe.


Ha ugyanaz a témavezető tanárod vagy opponensed és ugyanaz a tanár, aki erről a speciális témáról olvasta a haverod beadandóját, akkor lehet feltűnik majd nekik a hasonlóság.


De ha lehivatkoztad és annyira biztos vagy a dolgodban, akkor miért izgulsz annyira??

2022. máj. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Biztos voltam, ameddig egyik barátom el nem kezdte súlykolni, hogy feljelent az illető akinek felhasznaltam az írását.. az ő engedélyével 😅😅😅

Természetesen ha plagium lenne nem tettem volna bele nem oszt nem szoroz ha kettő oldalt ki kellett volna vennem a 45 oldalból.

2022. máj. 21. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!