Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógypedagógián belül melyek...

Gyógypedagógián belül melyek a legjobb szakok?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni. Érdekel a gyógypedagógia, de nem tudom mi lenne az a két szakirány, amely a legjobb választás volna. Az alábbi 8 szakirányból lehet kettőt választani:

-Logopédia

-Hallássérültek pedagógiája

-Autizmus spektrum pedagógiája

-Szomatopedagógia

-Tanulásban akadályozottak pedagógiája

-Pszichopedagógia

-Látássérültek pedagógiája

-Értelmileg akadályozottak pedagógiája


Hallottam olyat, hogy az auti, a logopédia és a szomatopedagógia a három legmenőbb és a pszichopedagógiával kb. semmit nem lehet kezdeni. Ha esetleg van itt a szakmában dolgozó vagy hozzáértő személy, akkor nagy segítség lenne, ha tanácsot adna a szakválasztában. Mindegyikkel egyformán rossz a fizetés, külföldön hogyan lehet velük elhelyezkedni, idehaza milyen kilátások vannak egy-egy szakkal, milyen a szakok presztízse, megbecsültsége, az adott szakok gyógypedagógusai mennyire vannak leterhelve; stb? Minden info érdekel!



2022. máj. 21. 13:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%

Milyen nyelven beszélsz?

Van elképzelésed, hogy pl. angol nyelvű gyereknek Te milyen logopédiai

képzést tudsz nyújtani?


Nem véletlen kérik, hogy párosítva jelöld meg.

A szakok kiegészítik egymást. Amúgy mindegyiket valamilyen szinten

érinteni fogja a tananyag.


A te személyiségi adottságaidon múlik, hogy melyikre vagy leginkább

alkalmas.

Például a tanulást segítő logopédus egy jó párosítás.

Az autista gyerekek képzéséhez még ennél is nagyobb érzékenység,

empátia és határtalan türelem szükséges.


Előbb önmagadat vizsgáld, melyik áll közelebb a te képességeidhez.

2022. máj. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne itt kérdezd, mert általánosságban erre nem lehet tanácsot adni.

Vedd sorban mindegyik szakot, hogy konkrétan mi a tananyag, milyen módszerekkel és milyen fogyatékosságot kezelnek.

Ahhoz képest vizsgáld meg, hogy neked milyen képességeidre lesz hozzá szükséged. Megvannak-e az adottságaid úgy lelki mint empatikus képességben.

2022. máj. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy a logopédiával vállalkozásban elég jól lehet keresni és van is igény rá. Ezen kívül a tanulásban akadályozottak témája is elég jó, mert azt is szintén tudod vállalkozásban csinálni. Főleg tanulási képpességfelmérésre és fejlesztésre nagy igény van.


Alkalmazottként ugyanúgy tanári bért kapsz, szóval azt nem ajánlom.

2022. máj. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én jövőre végzek a Bárczin, és ha te is oda szeretnél menni, akkor tapasztalatból mondom, hogy mindenképpen az autizmus, szomatopedagógia és az értelmileg akadályozottak pedagógiájaján belül gondolkozz. Ha van valami kérdésed írj nyugodtan.
2022. máj. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a tanácsot!

#4-es, a logopédiát miért nem említetted?

2022. máj. 21. 17:35
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Több szaktársamtól hallottam, hogy nem kifejezetten jó az oktatás színvonala azon a szakirányon, valamint ezzel pl. külföldön sem tudsz elhelyezkedni.
2022. máj. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ez furcsa, hiszen az ELTE a legjobbak között van számon tartva. Melyik másik egyetemen logopédia szakirányán megfelelő az oktatás?
2022. máj. 21. 18:18
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
Más szakirány ettől független jó, különösen az autizmus szakirány nagyon magas színvonalú. Nekem sajnos nincs tapasztalatom más egyetemmel.
2022. máj. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nem létezik olyan szakirány, amivel ne lehetne elhelyezkedni, tehát itthonra bármelyiket választhatod. Külfölddel kapcsolatban annyira nem vagyok jártas,de logopédiával vélhetően nem tudnál mit kezdeni,hiszen teljesen más mondjuk egy angol vagy német nyelv.A megbecsülés pedig nulla,ahogy az a pedagógusi pályán szokás.Ha gazdag szeretnél lenni,akkor ez nem a te területed.
2022. máj. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%
Logopédiát illetően nekem elég egyértelműen Szegedet javasolták, bár az én lehetőségeim kissé megváltoztak az emelt érettségi miatt és csak tanárit tudtam beírni, de végülis annyira nem bánom, mert töriből stabilabban vágtam neki az emeltnek, bár az írásbeli idén sem volt a legjobb...
2022. máj. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!