Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákmunka érettségi után,...

Diákmunka érettségi után, egyetem előtt?

Figyelt kérdés
Nyáron szeretnék elmenni dolgozni diákmunkában, de nem tudom, egyáltalán lehet-e. Tudtok segíteni?

2022. máj. 21. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Talán érdemes lenne korhatárt megadni a válaszolók felé jelzésképpen (p. 16-22 év vagy egy kicsivel több,) mert én már túlontúl régen voltam pályakezdő.


Esetleg ilyen korú fiatalok szüleit/testvéreit, egyéb rokoni köreit is megszólíthatod, hátha adnak támogató javaslatot és könnyebben boldogulsz az információk között.


Remélem tudtam segíteni a jószándékú tanácsommal! :)


Középkorú hölgy

2022. máj. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Mivel van diákod, így mehetsz, nekem is járt barátom diákmunkázni abban az időszakban. De a legjobb az, ha kinézel egy szövetkezetet, és az ő honlapjukon biztos ott van, kinek adnak munkát. Viszont szerintem elég valószínű, hogy vállalhatsz munkát.
2022. máj. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Persze, nincs akadálya, dolgozhatsz diákként ebben az időszakban is.

2 éve én is dolgoztam azon a nyáron, amikor érettségi után és egyetem előtt voltam. Ha jól emlékszem a gimis diák volt még érvényes, hiszen az egyetemen csak szeptemberben kaptam jogviszonyt igazoló dokumentumokat.

2022. máj. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Bőven lehet.Csak bekell iratkoznod diákszövihez.Érdemes lehet többhöz is,mert így sokkal több jó munkát lehet kifogni magasabb bérrel.Amígy érvényes a diákod,addig nyugodtan mehetsz.Egyetemen kapsz majd újat.A diák azt hiszem október 31-ig érvényes,amíg megkapod az újat
2022. máj. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. máj. 24. 06:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!