Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért erőltetik rá sok gyerekr...

Miért erőltetik rá sok gyerekre a gimnáziumot, szakközépiskolát, majd a felsőoktatást?

Figyelt kérdés
Hiába jó tanuló valaki általános iskolában, ha az alkatát, vagy személyiségét, családi hátterét, anyagi helyzetét stb. figyelembe véve egy szakmunkásképző lenne számára a legalkalmasabb. Mindenki beiratkozik, vagy beiratják a tanulmányi átlagának megfelelően elérhető legmagasabb oktatási intézménybe, mikor arra sok esetben a gyerek nem is alkalmas. Sok gyerek elpocsékol 4 évet az életéből, az önmagában semmit sem érő érettségivel, meg aztán a büfé szakokkal sokán ráhuznak erre még néhányat.

2022. máj. 22. 17:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%

"Sok gyerek elpocsékol 4 évet az életéből, az önmagában semmit sem érő érettségivel"


Azért ez nagyon hülye hozzáállás, jó lenne, ha az emberek műveltebbek, értelmesebbek lennének...

Abban viszont igazad van, hogy sokan mennek felsőoktatásba olyanok, akiknek egyszerűen nem való.

2022. máj. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

1#

Én úgy vagyok vele, hogy az általános iskola megadja a kezdőlöketet a művelődni vágyók számára. Nem értem, hogy például a szakközépiskolai techikumokban az első 4 év javarészt arról szól, hogy tulajdonképpen újraveszik az általános iskolai tananyahot. Míg édesapám annak idején 4 év alatt leérettségizet és szakmát is kapott, Manapság ezért alsó hangon plusz 2 évet rá kell húzni.

2022. máj. 22. 17:56
 3/25 anonim ***** válasza:
83%

"Míg édesapám annak idején 4 év alatt leérettségizet és szakmát is kapott"


Mondjuk ez tudtommal most is lehetséges.

2022. máj. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

3#

Szakiskolában, ha a gyerek szeretne érettségit is tenni mellé. A középfokú szakvégzettséghez(technikum) viszont előbb le kell érettségizni.

2022. máj. 22. 18:10
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert az európai statisztikák még mindig azt mutatják, hogy a diplomás embereknek a legbiztosabb az életük. Ezek a statisztikák terjednek el és erre támaszkodnak a szülők. A probléma az, hogy ezek a felmérések általában nem érintik a vállalkozói szférát, csak az alkalmazottakat.
2022. máj. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
77%

Nem az iskolával, mint intézménnyel van a probléma, hanem:

- a nem létező oktatási minisztériummal,

- a parlamenti, politikai csőcselékkel (összes párttal), elvégre fejtől is bűzlik a hal,

- az oktatott tananyag hétköznapi használhatóságával,

- módszertannal,

- tálalási móddal,

- a tanári gárda minőségével (éhbér, elavult tanári képzés, tehetségtelen tanárok, stb.)


Amúgy a gyereket, mivel nem rendelkezik kellő ismerettel, információval ahhoz, hogy megfelelő döntést tudjon hozni, szükséges segíteni, terelgetni.


A jelenlegi agyhalott rendszerben, ahol az érték a cirkusz, a tik tok, netflix, számítógépes játékok, stb., egyre nagyobb szükség lenne ellensúlyozni a médiából, netről áramló mocskot.


Lásd, vizuális képalkotás romlása, amit a modellező, szervezett képzelőerő fejlesztés tantárggyal lehetne ellensúlyozni.

Vagy a párkapcsolat és családi élet segítése tantárggyal, mert több millió gyereket, felnőttet a média mocska neveli, így értékrendi válság alakult ki.

De másik kérdésnél pár támpontot adtam az oktatás válságának megoldására.

2022. máj. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
69%

Lemaradt!

Ha már felsőoktatás. A cél az lenne, hogy a lehető legtöbb Magyar ember szerezzen használható diplomát, de előtte megfelelő szintre kell hozni az adott készségspektrumát!


Mert ahogy Széchenyi István mondta (azóta csak hazaárulok, megélhetési politikusok ülnek a parlamentben)


“A tudományos emberfők sokasága a nemzet igazi hatalma.”


Ezért szükséges létrehozni a tudás és információhasznosítás alapú társadalmat.

Ehhez viszont nagyon sok magasan képzett ember kell.

2022. máj. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 NTBS ***** válasza:
89%
Mert sokan a magasabb iskolai végzettséget a több jövedelemmel azonosítják.
2022. máj. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
82%

Még büfészakos diplomával is több a mozgástered és a lehetőséget mint diploma nélkül.

Ideális világban szerintem se kéne egy csomó esetben gimnáziumba meg egyetemre mennie a gyerekeknek, de a valóságban hátrányba kerülsz ha nincs diplomád.

Testvéremnek Szakközépiskolai végzettsége van mérnöki területen de nincs diplomája, nekem diplomával a kezdő fizetésem több, mint az ő "senior" fizetése. Nincs diploma akkor nem fognak előre léptetni.


A másik meg hogy nehéz megmondani általános iskolában, hogy ki-mire alkalmas. Nekem a kémia és matek tanárom is közölte hogy szerintük nem vagyok alkalmas ilyen területekre, majd kémiát tanultam és ebből is szakdolgoztam 5-ösre majd váltottam és jelenleg matematikai modelleket programozok zsebemben 2 diplomával.

Ki is az aki nem alkalmas erre?

2022. máj. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyenkor egy szülő azt is mérlegeli, hogy a gyereke milyen közegbe fog kerülni, az milyen hatással lesz rá. Nem szeretnék ezzel senkit sem megbántani és azt is elismerem, hogy biztosan van pozitív példa is stb., de alapvetően a gimnáziumok szoktak a legnormálisabbak, legkulturáltabbak lenni, ahonnan később még van lehetőség a továbblépésre. Én egy olyan kisvárosban lakok, ahol van egy szakközép, egy szakgimnázium és egy gimnázium… óriási a különbség a három intézmény között. Én a gimnáziumba jártam, ami egyáltalán nem egy versenyistálló, sőt… de azért az én négy évem alatt (és hallomás alapján sem előtte, sem utána) nem volt példa semmilyen balhéra, verekedésre, drogügyekre stb., egy teljesen normális, jó hangulatú iskola volt, ahol azért jó pedagógusok tanítottak, tanulni akaró diákokkal. Viszont a szakközépben például rendszeresek voltak a balhék, szinte minden nap kint voltak a rendőrök, ott terjesztették a drogot a diákok, tanárverésre is volt példa és a diákok nagy része nem szakmát tanulni járt oda, hanem mert a jegyei miatt máshova nem vették volna fel vagy a szülők erőltették, mivel akkor még járt a tanuló gyerek után a juttatás, a kiemelt szakmát tanulók kaptak ösztöndíjat stb. Olyan ismerősöm is van, aki ott tanít és mindig elmondja, hogy egy osztályban max. egy diák van, akit érdekel is a szakma, a többi nem azért van ott. Vagy volt időszak mikor ennek az iskolának a tornatermébe kellett járnunk és minden egyes alkalommal ellopták legalább egyikünk cipőjét vagy egyéb felszerelését is az öltözőből. A szakgimnázium talán csak egy fokkal volt jobb ennél. Na most én értem, hogy ha a gyerek szakmát akar tanulni stb., de én szülőként nem szívese küldeném a gyerekemet egy ilyen közegbe mert nem szeretném lezülleszteni, és valószínűleg nem is érezné jól magát egy ilyen közegben, ami megint csak kudarcélményekhez vezetne (bántják, nem tud beilleszkedni, nincsenek barátai stb.). Úgyhogy én nem vagyok annak a híve, hogy bármit is ráerőltessünk egy gyerekre, de mindenképpen a gimnáziumot szorgalmaznám és megértem azt, aki így tesz. Ha elvégezte akkor még mindig van lehetősége szakmát tanulni felnőttképzésben, illetve egyetemre menni.
2022. máj. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!