Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanulni hogyan kell megtanulni?

Tanulni hogyan kell megtanulni?

Figyelt kérdés
A kérdés komoly. Sajnos lustaság, önbizalomhiány, ambíció hiány, képzeletbeli világban élés, céltudatlanság, stb miatt nem megy. Van bármi remény arra, hogy ilyen állapotban képes legyek megtanulni bármit is, vagy netán érettségire felkészülni majd egyszer, vagy valami iskolát kijárni, és ne unjam meg 2 hónap után? 18 éves vagyok, ha ez számít.

2022. máj. 23. 09:54
 1/1 anonim ***** válasza:
51%

1. Elsőnek lelkigyakorlatoznod kell, mert ameddig nem tudod mit jelent hinni, örülni, szeretni, akarni, tudni, kitartani, legjobbra törekedni a tanulást, információszerzést tekintve, nem lesz változás.

Ajánlom mellé az autogén tréninget, gerinctornát és az Alexander-technikát.


2. Új szokásokat (időgazdálkodás, sport, egészséges táplálkozás, megfelelő folyadékbevitel, pomodoro módszer, stb.) kell kialakítanod. Ezt érdemes összekapcsolni az 1-es pontban írt, lelki gyakorlatozással. Hogy a hited, valósággá alakuljon!


3. Nem mindegy a tanulásmódszertant illetőleg, hogy milyen tárgyról van szó.

Matematikánál:

- Pólya György könyvei (Gondolkodás iskolája, stb.) elég jók,

- illetve ha tudsz angolul, Arthur Engel - Problem Solving c. könyvét ajánlom, mert nem a sablonos gondolkodást erősíti, hanem az általános problémamegoldást. Könyvben foglaltak szerint érdemes keresni más tárgyakkal való analógiákat.


Illetve:

- A kérdezés tudományát is szükséges elsajátítanod. Ennél a témánál Terry J. Fadem - Kérdezés művészete (látásmód) és Hegedűs Rita - Magyar nyelvtan c. könyvét ajánlom, szóvariálással kísérletezve, gyakorolva.

- Dr. Dezső Zsigmondné: A szellemi munka technikája c. könyv se rossz.

- Nagy Czirok Lászlóné: Tudástérképek II. c. könyvét is ajánlom.

- Fatalin László-Varsics Zita: A tudományos modellalkotás alapjai (I-II.) is nagyon hasznos gondolatindítónak.

- A nagyon magas intelligencia a szereplők, állapotok, helyzetek, folyamatok, műveletek, funkciók, jellemzők, viszonyok, viszonyulások látásán és kezelésén múlik!

Ezek szerint gyűjtsd ki az információkat az adott témának megfelelően, lista módszer szerint.

Az elején lassan fog menni, de idővel egyre gyorsabban fogsz eligazodni az információk között, ami ugyancsak a nagyon magas intelligencia egyik jellemzője.

A másik amúgy a magas szintű logikai készség (fogalmi gondolkodás fejlesztése, brilliant.org, Raymond Smullyan könyvei, P.D. Magnus: Forall x - Calgary - An Introduction to Formal Logic)


Illetve nagyon ajánlatos megfogadni Rene Descartes gondolatait:


...a logika sok szabálya helyett beérem a négy következővel, feltéve, hogy szilárdul és állhatatosan el vagyok tökélve, hogy egyetlenegyszer sem vétek ellenük.

- Az első az volt, hogy soha semmit ne fogadjak el igaznak, amit evidens módon nem ismertem meg annak...

- A második az volt, hogy vizsgálódásaim minden nehezebb kérdését annyi részre osszam, ahányra csak lehet, és a legjobb megoldás szempontjából szükség van.

- A harmadik az, hogy olyan rendet kövessek gondolkodásomban, hogy a legegyszerűbb és legkönnyebben megismerhető tárgyakkal kezdjem, s csak lassan, fokozatosan haladok tovább az összetettebbek ismeretéhez...

- Az utolsó pedig az, hogy mindenütt teljes felsorolásokra és általános áttekintésekre törekedjem, s így biztos legyek abban, hogy semmit ki nem hagytam."


Sok sikert kívánok!

2022. máj. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!