Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki a régi...

Van itt olyan, aki a régi PhD-rendszerben tanult? Ezzel kapcsolatban mi a szabály?

Figyelt kérdés

Most hirtelen nem tudom melyik rendszer mikor kezdődött, de a mostani rendszer nem egészen olyan mint a régi. A 3 éves rendszerre gondolok, amikor azt hiszem 3 évig kapott a doktorandusz ösztöndíjat és a harmadik évben szerezte meg az abszolutóriumot.

Ha járt valaki közületek abban a régi rendszerben PhD-ra, lenne hozzá egy kérdésem. Az érdekel, hogy az a rendszer az abszolutórium után hány évet hagyott arra, hogy a doktorandusz megvédje a disszertációját meg elég publikációt gyűjtsön, meglegyen mindene és megvédje a disszertációt tehát befejezze?


Én úgy tudom, hogy abban a rendszerben az absz. után külön jelentkezni kellett fokozatszerzési eljárásra, de erre bármennyi idő volt, tehát akár az absz. után 10 évvel is jelentkezhetett.

Tényleg így volt, hogy az abszolutórium után bármennyi ideig várhatott valaki és jelentkezhetett fokozatszerzésre?


Én a mostani rendszerben vagyok PhD-s, csak kíváncsi vagyok, hogy tényleg így van-e. Valaki azt mondta nekem, hogy bármikor jelentkezhet régi PhD-s fokozatszerzésre, de valaki más meg azt mondja, hogy lehet, hogy nem így van és talán van egy időkeret, de ha nincs is, lehet a doktorandusznak valami nagy összeget is fizetni kell. Érdekel mi az igazság.

Mondok egy példát. Ha tegyük fel egy doktorandusz 2015 szeptemberében kezdte a PhD-képzést és 2018-ban szerzett abszolutóriumot (2018 nyara tehát kész volt a 3 évvel), akkor ő bármikor beadhatja a fokozatszerzésre a jelentkezését vagy van valami korlátozás?


Tényleg csak kíváncsiságból kérdezem.



2022. máj. 24. 18:18
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
A felvételitől számított 8 éven belül kellett megszerezni a fokozatot. Maga a fokozatszerzési eljárás max 2 év lehetett.
2022. máj. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!