Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Normális, hogy rengeteget...

Normális, hogy rengeteget tanulok szóbeli érettségire mégis néha úgy érzem semmit nem tudok?

Figyelt kérdés
Azt hiszem egy kis motiváció és megnyugtatás nagyon jól jönne. Időben elkezdtem a felkészülést és sokat is tanulok, mégis néha rámjön az az érzés, hogy nem tudok semmit. Mit csinálhatnék?

2022. máj. 25. 19:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen normális.
2022. máj. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

Én is sokszor éreztem ezt. Annyira stresszeltem, hogy az érettségi reggelén kb. 1 órán keresztül sírtam: hogy ez nem fog menni, nem tudok semmit.

De végül simán ment minden


Ez ellen nem tudsz mit tenni sajnos. De hidd el, hogy simán túl leszel a vizsgán.


Sok sikert! :)

2022. máj. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

De, ez annyira rossz. Úgy értem néha csak úgy eszembe jut, hogy vmit nem tudok és addig próbálok gondolkodni amíg végül be nem ugrik, vagy ha ez nem történik meg akkor meg kell néznem a tételt. Ráadásul folyamatosa a tételek pörögnek a fejemben és még aludni sem tudok normálisan.

Eléggé maximalista vagyok, de szeretnék valahogy egy kicsit lenyugodni, nincs valami jól bevált praktikátok?

2022. máj. 25. 19:26
 4/18 anonim ***** válasza:
7%
A jó alvás érdekében dobj be egy felest estére (persze csak akkor, ha elmúltál 18)
2022. máj. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy azt kellene😅

Elmúltam 18, de amúgy nem iszok, szóval ez nem opció

2022. máj. 25. 19:31
 6/18 anonim ***** válasza:
43%

Ha nem iszol, annál jobb 🤣

Nem vagy hozzászokva, így gyorsabban hat 🤣


Beszélgess az osztálytársaiddal, ők is ezt élik meg. Lehet, hogy könnyebb lesz, ha beszéltek erről egymással.

2022. máj. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Szerencsére szoktunk, meg tök jó a kapcsolatom velük, csak hát a nap 24 órájában nem tudsz chatelni😅
2022. máj. 25. 19:38
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

“Normális, hogy rengeteget tanulok szóbeli érettségire mégis néha úgy érzem semmit nem tudok?”


Szerintem azért gondolhatod vagy érezheted ezt,

- mert nem látod át (viszonyok, viszonyulások, hatások, stb.) az egész anyagot,

- hiányos vagy pontatlan követelményrendszer,

- nem tudod még teljes egészében működtetni az információkat a gondolkodásodban.

- Lehet önbizalomhiány is a háttérben.

2022. máj. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Normális, én is eléggé maximalista vagyok és a vizsgák előtti napokban folyamatosan pörögtek a fejemben a tételek. Persze a lehető legszemetebb kérdések ugrottak be, azokból is azok a pici részletek amikre épp nem emlékeztem :D aggódni nem kell, négyesnél sose kaptam rosszabb jegyet szóbeliken :D
2022. máj. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én egy egyetemi vizsgámmal vagyok most így. Holnap lesz, semmire sem emlékszem, áradásul kontrolling, amit érteni is kellene, nem csak magolni. Lesz ami lesz, ha nem sikerül sem áll megg az élet.
2022. máj. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!