Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták ti hogyan viselit...

Egyetemisták ti hogyan viselitek ha a csoporttársaitok, barátaitok sorra buknak ki mellőletek, vagy hagyják ott a szakot?

Figyelt kérdés

Tanárszakos vagyok így eleve nem kezdtünk sokan (22-en). A 4. félévet úgy indítottuk most, hogy 8-an vagyunk akik egyik fő tárgyon se buktak meg. Még nincs vége a vizsgaidőszaknak, de már lehet sejteni, hogy jövőre még kevesebben leszünk. Igencsak kétségbeejtő a helyzet, hiszen ez még csak a 2. év a hat éves képzésből.

Nem panaszkodni akartam, csak érdeklődni, hogy aki hasonló helyzetben van vagy volt az hogy viseli, ill hogy vészelte át ezt az időszakot?



2022. máj. 26. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Mi 80-an kezdtünk, a végére kb 30-35-en maradtunk (gazdasági szak). Nem igazán érdekelt, pedig a legjobb egyetemi haverjaim is eltűntek, figyelj, tanulni vagy ott, meg max. kapcsolatot építeni, nem barátkozni.
2022. máj. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Mi 300-an kezdtünk és a 2/3-a így vagy úgy, de kihullott a végére. És nem csak úgy, hogy csúsztak kicsit, azokat ebbe nem számolom bele. Engem egyáltalán nem viselt meg, nem kezeltem rossz dolognak, csak furcsa volt látni, hogy egyre kisebb és kisebb a létszám. Mi mondjuk azért így is elég sokan maradtunk, szóval gondolom ez azért másabb.
2022. máj. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
2022. máj. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk is nagyon sokan lemorzsolódtak ilyen-olyan okokból. 70-75 fő körüli létszámmal kezdtünk és 22-en maradtunk. Nekem nehéz volt mert barátaim is voltak közöttük vagy olyanok, akikkel úgy jóban voltunk, beszéltünk órák között stb. Oké, tanulni jár oda az ember stb., de nekem nem csak erről szólt az egyetem, hanem a kapcsolatépítésről is. A napjaim nagy részét ott töltöttem, csomó közös projekt is volt stb., szóval már csak emiatt is fontos volt, hogy jó legyen a közeg. Illetve szerintem tanulás szempontjából is sokat jelent, ha van kivel megbeszélni az anyagot, össze tudtok dolgozni, segítetek egymásnak stb. A jelenlegi szakomon pl. nulla kommunikáció van egymás között és nagyon nem szeretem, nekem hiányzik a “régi” egyetemi élmény.
2022. máj. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Olyan szempontból rossz, hogy így kevesen vagyunk, nincs annyira közvetlen társaság.

Másrészt akik nálunk hasonlóan lemorzsolódtak (szintén tanári szakon), azok nagyrészt kutyaütők voltak, akik 1-2 év befejezéséig is csak úgy jutottak el, hogy másokon élősködtek. Ráadásul tanárnak is alkalmatlanok lettek volna, ez nyilvánvaló volt (az alkalmassági vizsgán ugye bárkit átengednek...).

2022. máj. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 xp ali ***** válasza:
76%
Normális jelenség. Nem is biztos, hogy káros. És sokszor annak is jobb, aki lemorzsolódik. Jobb helyre megy, olyat csinál, amit szeret, nem megy bele testileg-lelkileg tönkre, stb. Náunk a 130 főből 40-en maradtunk az 1ik szóró tárgyból 2. év végére. De ez a 40 fő nagyrészt időben diplomázott is (5 éves ELTE infó tanár, 2004 kezdés). A többiek közül páran még azért késő diplomáztak.
2022. máj. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%

"Nem is biztos, hogy káros. És sokszor annak is jobb, aki lemorzsolódik. Jobb helyre megy, olyat csinál, amit szeret, nem megy bele testileg-lelkileg tönkre, stb."

Ezzel nekem az az egy bajom van, hogy lehet, hogy olyan elől foglalta el az államilag támogatott helyet az illető, aki lehet, hogy pár ponttal lemaradt a felvételin, de komolyan azt a szakot szerette volna csinálni, és sikeresen diplomázott volna.

2022. máj. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
23%
Akkor bejutott volna államira ő is.
2022. máj. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Mindenkinek ment a zöld.


Annyival kiegészíteném amúgy a körülményeket, hogy nálunk nem csak azok morzsolódnak le sajnos akik alkalmatlanok lennének (persze többségben vannak akik emiatt hagyják ott), de vannak akik egyszerűen csak nem bírják azt, hogy egyedül vannak a szakpárjukon. Nekem szerencsém van és a matek-fizika az népszerűbb szaknak számít, így mi négyen kezdtünk és még mindig maradtunk hárman. De a matek-németes, matek-olaszos vagy matek-angolos csoporttársam nem ilyen szerencsés. És tudom, hogy ezt a félévet én se bírtam volna egyedül, úgyhogy én teljesen megértem, hogy gyengébben teljesítenek, illetve itthagyják a szakot.


#6

Valószínűleg igazad van és tényleg jobban jár az aki időben itthagyja a képzést, mielőtt tönkremegy bele.


A #7-es válaszolónak meg annyi, hogy szeretnék egyszer egy olyan világban élni, ahol tanárira betelnek az államilag támogatott helyek.

2022. máj. 28. 21:27
 10/10 anonim ***** válasza:
7. Mert csak úgy tolonganak a tanári szakokon. 😂
2023. febr. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!