Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha már érettségiztem 5.tárgyké...

Ha már érettségiztem 5.tárgyként informatikából, akkor már ha meggondoltam magam, nem választhatok másik tárgyat?

Figyelt kérdés
Előrehozottaztam informatikából, de akkor még nem tudtam hogy mi szeretnék lenni. Mert gyógypedagógus vagy logopédus szeretnék lenni, és ezekhez ha jól tudom meg biosz érettségi kell. Ahhoz hogy bioszból is lehessen már külön fizetni kéne?

2022. máj. 26. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Fogod magad, felhívod a titkárságot (fent van a suli honlapján a telefonszám), vagy bemész személyesen és ott tudnak neked ilyen kérdésekre választ adni. De szerintem az osztályfőnök is tud neked segíteni ebben (biztos nem fog elzavarni).


Tudomásom szerint érettségizhetsz, csak abban nem vagyok biztos, hogy térítésmentesen. Elképzelhető, hogy fizetned kell majd. (Egy emelt érettségi 50 ezer forint. Ez nem olyan sok. A szüleid biztosan segítenek, és diákmunkával is összeszedheted a nyáron ezt a pénzt.)


Ennyit tudtam neked segíteni.

2022. máj. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha még az iskolában tanulsz, biztosan nem kell fizetni. Minden további nélkül lehet több választott tárgyad. Az lényegtelen, hogy egy vizsgaidőszakon belül, vagy az egyik rendes, a másik meg előrehozott.

Gondolj bele, eleve létezik olyan szak, amire pl. két választott tárgyból kell emelt érettségi (pl. gyógyszerésznek emelt kémia + emelt biosz/fizika kell).

2022. máj. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2022. máj. 27. 21:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Akárhány tárgyból érettségizhetsz. Ha még csak előrehozottad van, akkor a rendes érettségin mindegyik ingyen van.
2022. máj. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!