Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valami jó nyelvtanulási...

Valami jó nyelvtanulási módszert tudtok?

Figyelt kérdés
Nyelvtan sose ment igazán, a szókincsem pedig passzív lett, tehát tudok sok angol szót, de már a jelentésükre nem emlékszem, most pedig lenne szabadidőm rá.
2022. máj. 27. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Duolingo-t használnak sokan, én játékokból, filmekből és zenékből tanultam meg angolul.
2022. máj. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hat pedig a nyelvtanra fekudj ra, mert anelkul csak szavakat dobalsz egymas melle kontextus nelkul. addig felesleges szavakat tanulni amig a nyelvtanrol fogalmad sincs
2022. máj. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Módszer?


Leülsz és tanulsz. Bocs, de ettől hatékonyabb módszer nincs.... játékosan, filmeket nézve egy szintig el tudsz jutni, utána vagy nem lesz hozzáadott értéke, vagy sokkal lassabban fogsz haladni.


Nyelvtanra, ami igazán nagyon jó az english grammar in use. Bámulatos könyv, tökéletesen begyakoroltatja veled a nyelvtant. 2x végigcsinálod, a CD mellékletet végig kitöltöd, akkor kb. zsebedben van a nyelvtan.

2022. máj. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szókincsedet Duolingoval, illetve Quizlettel könnyedén tudod fejleszteni. Nyelvtanhoz valóban kellene először tankönyv, utána pedig sok-sok olvasás és a nyelv folyamatos használata, hogy akár emlékezetből is tud, hogy egy-egy mondat hogyan áll össze, még ha a nyelvtant annyira nem is érted.
2022. máj. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Vettem szókártyát, nem tudom mennyire hatékony módszer, de ezt még nem próbáltam.
2022. jún. 1. 12:58
 6/6 anonim válasza:
tanár, vagy pedig sorozatok
2022. jún. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!