Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem megyek el emelt érettsé...

Ha nem megyek el emelt érettségi szóbelire mi történik?

Figyelt kérdés
Megírtam a földrajz írásbelit viszont nem lett valami jó és szóbelire max pontot kéne produkálnom hogy a számomra minimum teljesítményt elérjem. Viszont félek nem tudok már annyira felkészülni.. nincs belőle közepem! Ilyenkor azt hallottam hogy az írásbeli is törlődik, de van lehetőség újra próbálni és ha igen hogy és mennyiért? Ilyenkor úgy mi van?

2022. máj. 30. 16:12
 1/10 anonim válasza:
82%
Megbuksz
2022. máj. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Megbuksz az adott tantárgyból.
2022. máj. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt írjátok hogy megbukok, ezt tudtam! De hogy mit csinálhatok utána az a nagyobb kérdés! "van lehetőség újra próbálni és ha igen hogy és mennyiért?"
2022. máj. 30. 18:06
 4/10 anonim válasza:
0%

Pótvizsga mindenhol adott csak az igazgatóval kell letárgyalni hogy ez a helyzet.


Nem fognak csak úgy megbuktatni így is munkaerő hiány van mindentéren

2022. máj. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4 Anyukám azt mondta mindenképpen menjek el szóbelire max majd újra próbálom. Szeinted/ szerintetek ha szóbelivel nem nagyon tudom felhúzni a nekem megfelelőre akkor annyira ne fektessek bele sok energiát és inkább a többire koncentráljak jobban?
2022. máj. 30. 22:00
 6/10 anonim válasza:

Fektesd bele minden tudásod, nem tudni mit ad az élet neked.


Figyelj, neked még nem késő tanulni. Nekem abba kellett hagyjam a tanulást mivel nem állt úgy anyagilag a családom ezért azóta is dolgozom. Már rég informatikus körben dolgoznék, hiába van eladói szakmám ha nem abban dolgozom és hobbiból MMORPG P. Szervereknek segítek designer munkákban.

2022. máj. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 Csak az a baj hogy nagyon úgy néz ki hogy annyira rosszul sikerült hogy újra kell írnom majd hiába megyek el a szóbelire. Ezért kérdem hogy akkor lehet a többire koncentráljak-e jobban.
2022. máj. 30. 23:06
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Újra meg kell írnod akkor az írásbelit is majd, ha nem mész most el szóbelire. Legközelebb ősszel tudod megpróbálni, 50.000 forint környékén van a díja.

Szerintem mindenképpen menj el rá, nem veszítesz vele semmit.

2022. máj. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
+kiegészíteném még annyival, hogy ha megbuksz,akkor nem kapsz érettségi bizonyítványt. Tanúsítványt kapsz a többi tárgyról, de érettségit csak akkor, ha meg lesz az 5.tárgyad is. Tehát már csak ezért is érdemes elmenned rá. Ha meg nem úgy sikerül, ahogy szeretnéd úgyis meg tudod próbálni ősszel/tavasszal.
2022. máj. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj el rá. Bukni érettségin és nem kapni bizonyítványt eléggé megalázó. Mellesleg érettségi nélkül a felvételidnek egyetemre vagy szakmára is lőttek, vagy nehezebb. (Nem tudom, hogy feltétellel el lehet-e kezdeni ilyen esetben, nálunk 10 éve még igen a szakmát, csak a feltétele az volt, hogy októberi vizsgán legyen meg az érettségi bizi). Szóval tanulj a többire jobnan, de azért ezt is nézd át. Egy kettest tuti összekaparsz. Max októberben kijavítod. Olyat lehet csinálni. Tesóm anno a középfokú magyar érettségit javította 74%-ról 84%-ra én meg egyetem előtt az eü. alapismereteket, bár az én esetemben az egy szintemelő volt, középfokú volt és emelteztem.
2022. jún. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!