Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 3.62-re 3-as nyelvtanból....

3.62-re 3-as nyelvtanból. Szerintetek igazságos?

Figyelt kérdés
Félévkor 5-ös voltam, a 2.félévbe valóban nem lettek olyan jók a dolgozatok, de mindig figyeltem órán, sokszor technikai segítséget nyújtottam a tanárnak, valamint irodalomból rengeteg szorgalmit csináltam(tudom az más de azt is ugyanaz tanítja), és még jó pár osztálytársamnak adott 4.6-ra 4-est

2022. jún. 8. 12:59
 1/9 anonim válasza:
24%
Igazából attól függ, leszögezte-e év elején, hogy hánytól adja meg a jobb jegyet, mert ha nem, akkor egyáltalán nem igazság, elvileg hivatalosan x.55-től köteles megadni a jobb jegyet, ha nincsenek egyéni határai, amiket év elején leszögezett. Ha szorgalmit is csináltál, akkor végképp megtetted a tőled telhetőt, meg kéne adnia. Gondolom megemlítettél neki valami hasonlót, de ha nem, akkor finoman említheted neki, én ezt tudom ajánlani.
2022. jún. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan 8 tizedtől kell felfelé kerekíteni a tanárnak, kivéve az 1,8-nál, ott nem kötelező. Tehát szabályosnak szabályos. Talán pont azért nem kerekít ennél még feljebb, mert jelzi, hogy több igyekezet kéne a jobb jegyért.
2022. jún. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha első félévben 5 voltál, akkor a 2. féléved gondolom full közepes, hogy kijöjjön ez az átlag. A 3,62 annyira nem meggyőző, ha egyértelműen romló tendenciát mutatsz.

Amúgy jellemzően x,8-tól kell a jobb jegyet megadni, de megfelelő érveléssel bmikor meggyőzheti a tanár a többieket az osztályozó értekezleten.

2022. jún. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Az iskola házirend szabályozza hogy hánytól kell felfelé kerekíteni, nálunk ez x,71, kivéve a 2-esnél, mert ott 2 egész kell, de ez iskolánként eltérő
2022. jún. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

"de mindig figyeltem órán"

A figyelésért nem jár jó jegy.


" technikai segítséget nyújtottam a tanárnak"

A tanulmányi eredményt kell értékelni.


"valamint irodalomból rengeteg szorgalmit csináltam(tudom az más de azt is ugyanaz tanítja)"

Tökmindegy ki tanítja, más tárgy.


"Szerintetek igazságos?"

Ha az iskola saját szabályzata nem ír elő mást, akkor 3,8-tól kötelező megadni a 4-est. Tehát igen, igazságos.

2022. jún. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Az irodalmat hagyd... Ezt az érvet el is felejtheted.


Az ,65 totál az a határ, ahol jogosan felmerül a kétes jegy, vagyis hogy nincs meg a jobb jegyhez szükséges tudás. Azt se feledjük, hogy a tendencia nem jó, összezuhantál, lazára vetted a 2. félévet, vagy nem tudom, de ha 5 volt az első féléved, az kb azt jelenti, hogy a 2. féléved kalap rupót nem ért.


Hogy mi ennek az egyedi oka, azt nem tudhatom. De valószínű, a tanár helyében én sem adtam volna meg a 4est, az irodalom okosságokat meg az irodalom jegybe építem bele, nem a nyelvtanba, nem is értem, hogy kéred ezt számon...

2022. jún. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
1es: nem szögezett le semmit
2022. jún. 8. 18:05
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Rossz a tendenciád, ezért lett rosszabb a jegyed.
2022. jún. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
Pedig a legtöbb suliban 5 tized felett megadják
2022. júl. 9. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!