Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Automatikusan jár egyetemen a...

Automatikusan jár egyetemen a 400 pont, ha a mérlegképes könyvelői képzést megszereztem?

Figyelt kérdés

Azzal tisztában vagyok, hogyha pénzügy-számviteli ügyintézőit valaki elvégzi és 90%-ra teljesíti akkor megkapja a 400 pontot.

Viszont mérlegképesnél ez pontosan hogy működik? Ott is 90%-ra kell megírni, hogy a 400 pontot megkapjam vagy elég ha a 60%-ot teljesítem? Azért kérdezem mert a mérlegképes vizsgafeladatoknál nincs % feltüntetve, hanem csak annyi hogy valaki elérte-e a 60at vagy sem.



2022. jún. 8. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem jár automatikusan csak szakirány esetén. Mihez kell a mérlegképes?
2022. jún. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezzel a szakmával mennék továbbtanulni. Pénzügy, számvitel szakra.
2022. jún. 8. 20:50
 3/5 anonim ***** válasza:

5534403 Egyéb szervezeti

mérlegképes könyvelő

5534407 Vállalkozási mérlegképes

könyvelő

5534402 Államháztartási

mérlegképes könyvelő


ezeket fogadják el


Amennyiben csak a szakmai vizsga eredménye alapján állapítják meg az érettségi pontokat és a szakmai vizsga minősítése legalább négyes, a jelentkező legfeljebb 400 pontot szerezhet, amelyet a szakmai vizsgán kapott százalékos eredmény négyszerezésével kell meghatározni.


Ha a szakmai vizsga eredményének százalékos értéke nem állapítható meg, a szakmai vizsga érdemjegye alapján kell a pontot megadni:


a jeles (5) érdemjegyű szakmai vizsga 100 pontot,

a jó (4) érdemjegyű szakmai vizsga 80 pontot ér.

2022. jún. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, ezt én is megtaláltam.

Viszont a mérlegképesnél jegyet nem tüntetnek fel sehol sem ezért érdekelt volna, hogy akkor így a pontot, hogy állapítják meg.

2022. jún. 8. 21:08
 5/5 A kérdező kommentje:

Viszont ha külön a felvi-n nézem pl. BGE-PSZK szakot akkor ott a 4es érdemjegyre 360 pont jár.

Vagy csak akkor ha a BGE egyetemen szereztem meg a szakképesítést? [link]

2022. jún. 8. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!