Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A NAV főleg ha a végrehajtó...

A NAV főleg ha a végrehajtó is benne van akkor visszautalják azt az összeget amit már egyszer levontak de én át utaltam?

Figyelt kérdés
Lényegében annyi, hogy mikor a fizetésem megjött egyből levonták azt a bizonyos összeget és én utólag tudtam meg szóval már el utaltam akkor az összeget. Ilyenkor mennyi mire visszautalják a pénzt a számlámra? Jogtalanul nem tarthatják meg az biztos. A végrehajtót is mindig hívom de az meg baszik felvenni a telefont. Szóval?

2022. jún. 14. 17:55
 1/2 A kérdező kommentje:
*Mennyi idő mire visszautalják
2022. jún. 14. 17:56
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha a béredből levont letiltást átutalja a munkáltatód, az kb. 5-10 nap, mire a NAV rendszerében látszik.

Ha a bankszámládról inkasszálták le, az is legalább 1 hét, mire látják.

Onnantól van 8 napjuk, hogy rendezzék a sorsát.

Ha már megtérült a tartozás, és jött "felesleges" befizetés hozzá, akkor vagy bankszámlára utalják vissza, vagy az országos lakcímnyilvántartóban szereplő címedre utalják ki.

Lehet akár 30 nap is, mire visszaér hozzád.


Ha viszont a fizetésedhez kapcsolódó pénzt már beutalták valamelyik tartozásodra, és Te nem a végrehajtói letéti számlára utaltad el azt, amit elutaltál, hanem a hátralékos adónemhez tartozó számlaszámra, akkor az most az adófolyószámládon túlfizetésként figyel.

Ilyenkor nem tud a végrehajtó visszautalni semmit. Ő kizárólag a végrehajtói letéti számlára érkezett összegek felett rendelkezik addig, amíg nem rendelte hozzá valamelyik tartozásodhoz a pénzt.


Ha az adófolyószámládon túlfizetésként jelentkezik az általad befizetett összeg, akkor azt "17-es" nyomtatványon tudod visszaigényelni bankszámlára, vagy lakcímre.

Ha nem igényeled vissza, akkor 5 év után elévül a visszaigényléshez való jogod és törlik.


ATVUT17 itt találod -> [link]

2022. jún. 19. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!