Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Szakdolgozatban ilyen...

A Szakdolgozatban ilyen esetben hogy hivatkozok?

Figyelt kérdés

Ha van egy könyv, amiből felhasználok részeket, viszont van benne olyan, amire az a szerző is hivatkozik egy másik forrásra, olyankor az eredeti forrásra hivatkozzak, vagy hivatkozhatok az adott könyvre, amiből én közvetlenül kerestem?


Esetleg mindkettőre? A lábjegyzetes hivatkozási módot használom leginkább, ahogy olvastam ez a követelmény nálunk. Ebben az esetben a lébjegyzetben először leírom hogy honnan szedtem én az infót, utána meg hogy ő honnan szedte?


Tehát pl: Kiss Pista Abc című könyvére hivatkozok, Kiss Pista pedig Nagy Józska Cba című könyvére. Akkor ez a lábjegyzetben úgy néz ki, hogy:


Kiss Pista - Abc (Nagy Józska Cba)?


Vagy hogy érdemes az ilyet? Még amúgy nem most írom, csak előre készülni akarok az ilyenekre, persze lehet az lesz az igazi ha a konzulens elmondja hogy kell, csak azért mégis érdekel addig is, meg nem akarom mindennel zaklatni a konzulenst sem, csak ami nagyon szükséges.



2022. jún. 15. 16:45
 1/4 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Az adott könyvre hivatkozol.
2022. jún. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Engem az érdekelne, hogy az szabályos-e, ha kell idegen nyelvű irodalmat hivatkoznom, viszont magyar forrásban hivatkoznak egy magyarul meg nem jelent, idegen nyelvű szövegre - megkerülhetem-e a magyar hivatkozást úgy, hogy "cselesen" az általa hivatkozott idegen nyelvűre hivatkozok én is?
2022. okt. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

#2. Megteheted.

Ha pl. Kiss (2020) könyvében a következőt olvasod:

"A marketing első definíciója az 1940-es évekre tehető (Kotler 2012)."

Akkor bár ezt te Kiss (2020) könyvében olvastad, lehivatkozhatod Kotler (2012)-re is, mivel ő is írt erről. Csak ilyenkor érdemes Kiss (2020)-at is hivatkozni, tehát csináld így, nyilván kicsit átalakítva a mondatot:

A marketing első, leírt fogalma csak az 1940-es években jelent meg (Kiss 2020, Kotler 2012)

Vannak olyan tanulmányok, amik eleve egy csomó másik tanulmányra hivatkoznak egyazon mondatukba (Kiss - Petőfi 2007, Nagy 2008, Közepes 2009).

2022. okt. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Köszi! Csak ha meghivatkozom azt, ahol valóban (magyarul) olvastam az angol tanulmányt, akkor az már nem minősül idegen nyelvű irodalomnak (ami kell).
2022. okt. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!