Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Amikor egyetemi záróvizsgára...

Amikor egyetemi záróvizsgára mentetek, akkor minden tételt kívülről tudtatok oda-vissza, vagy voltak olyan tételek, amelyeket nem nagyon tudtatok fejből?

Figyelt kérdés
És hogyan sikerült a záróvizsga?

2022. jún. 17. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Minden tételt tudtam annyira, hogy ha azt húzom, valahogy kivágjam magam a témából. Olyan 3-as és 5ös között volt a tudásom valahol.


Alapszakon 4,4 lett a két tételem, mesterszakon 5,4.

2022. jún. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyikről tudtam annyit, hogy 5-10 összefüggő gondolatom legyen róla. Ezen felül volt, amiből semmit nem tudtam, és volt, amit aránylag jól tudtam. Végül két tök átlagos tételt húztam, 4,4 lett.
2022. jún. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt, amit leírtam tételként, tudtam. Viszont, ha a két vizsgáztató tanàrnak a tárgyaihoz kapcsolódó tételeket húzom (ugyanazt tanították), akkor biztosan kérdeztek volna olyat, amit nem tudok.
2022. jún. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Nem sokat tudtam róluk, de mint kiderült, a tanárok sem. Mondjuk nem is vártam sokat a záróvizsgától az után, hogy kiderült: a bíráló el sem olvasta a szakdolgozatomat.
2022. jún. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Metionin ***** válasza:
A legtöbbet jól tudtam, persze akadt 1-2 amit kevésbé de azokból is összehoztam volna a 3-ast. De szerencsére mindegyiken a jobb tételeket húztam. Végül a diplomajegyeim 5 (alap) 4 (mester) 5 (másik mester) lettek, külön a tételek jegyeire nem emlékszem, régen volt :D
2022. jún. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
105 tételünk volt. Voltak olyan tételek, amiket nem is tanultam, csak átnéztem, mert egyszerűen imádtam a témát és magabiztos voltam belőle, a többit tanultam. Minden tételt újra és újra átírtam (kb 600 oldal a teljesen kidolgozott tételek), de mindig egyre rövidebb jegyzeteket készítettem, amíg címszavakba rá nem fért a tételsorra az egész. Persze ezt már novemberben elkezdtem és júniusban záróztam. Volt olyan mázlim, h kedvenceket húzzak (3 tételt kellett), így ötös lett.
2022. jún. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden tételt tudtam 5-re, de mindegyikről tudtam volna valamennyit mondani. Szerencsémre jó tételt húztam.
2022. jún. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
Annyira féltem a záróvizsgától, hogy az adta a legnagyobb motivációt a tanuláshoz, hogy meg ne bukjak. Minden tételt olyan prímán megtanultam, hogy ötöst kaptam
2022. jún. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk (ELTE AJK jog) öt tárgyból volt záróvizsga, kb. 500 tétellel. A másik egyetemen (igazgatásszervező) egy ZV volt ugyan, de az utolsó félévben is volt két szigorlat, az egyikre 5000 oldal volt a tananyag. Nagyjából mindent tudtam, de jogon nagyon rosszindulatúan álltak hozzánk.
2023. márc. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!