Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Zarovizsgának mi a pontos menete?

Zarovizsgának mi a pontos menete?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy egyeteme válogatja, de sajnos későn írtam és már nem kaptam választ. Főként az érdekelne, hogy van felkészülési idő illetve, hogy egyszerre kell mindet kihúzni és egyszerre egymás után felelni vagy külön külön kell húzni és mindre van felkészülési idő mint érettségin?
2022. jún. 17. 14:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Legalább a szakot írd meg. Teljesen más egy mérnöki, egy orvosi, egy nyelvszakos vagy egy fordító-tolmács záróvizsga.
2022. jún. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jogi karon vagyok
2022. jún. 18. 00:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Leírom nekem hogy volt, hátha segítség lesz még az utókornak.

A vizsgabizottság három tagból állt és mindig két hallgató volt bent a teremben. Amíg az egyik kidolgozta a tételeket, addig a másik felelt. (A tételekhez csak annyit, hogy nálunk nem lehetett húzni, hanem a bizottság határozta meg, hogy mely tételekről kell beszélni.) Nagyjából fél órás felkészülési idő volt, ezt követően jött a felelet, ami szintén egy fél óra lehetett kb. A tételekbe belekérdeztek, nem hagyták végig elmondani, ha látták, hogy megy, akkor megállítottak és mehettünk a következő tételre. Aztán a tételek után jött a védés, ahol prezentálni kellett, tőlem speciel nem is kérdeztek semmit, de többeknek belekötöttek a szakdolgozatába. Eredményhirdetés az adott blokk végén volt, amikor a legutolsó ember is végzett a feleléssel. Kb. 10 perc volt, de lehet még annyi se.

2022. jún. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!