Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Informatika érettségi?

Informatika érettségi?

Figyelt kérdés

Jövőhét kedden szóbelizem infóból. Már vagy 3 variációt hallottam, hogy is néz ki egy infó szóbeli. Esetleg aki már túl van rajta, le írja, hogy is néz ki a Középszintű informatika szóbeli érettségi?

Olyat hallottam hogy kapásból 2 tételt kell húzni, olyat is hallottam, hogy kérdezgetnek, vagy eleve a tétel alá vannak a szempontok írva, miről kell szóljon a felelet, vagy olyat is hallottam már, ha a tételből rosszul felelsz, akkor húzatnak pót tételt.



2022. jún. 19. 00:32
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Nekem:

Kihúztam a tételt, amin volt néhány kérdés, ami alapján fel kellett építeni a feleletet, és volt egy gyakorlati rész (tömörítsek egy mappát). Elmondtam, amit tudtam, utána kaptam kérdéseket, végül laptopin megcsináltam a gyakorlati részt.


Póttételt elvileg akkor kell húznod, ha nincs meg az átmenéshez szükséges pontod (4).

2022. jún. 19. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%
Nincs kapásból két tétel, ez marhaság. Természetesen húzatnak póttételt, mint minden másból, ha nem bírsz a 30 szóbeli pontból 4-et összeszedni, de ahhoz nagyon fogalmatlannak kell lenni. Mindenképpen kérdeznek, mert az értékelési útmutatóban ez benne van, de amit magadtól elmondasz kérdés nélkül, az több pontot ér. Ha mindent elmondtál, akkor is kérdeznek valamit.
2022. jún. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Húzol egy tételt, azon ott a téma és a szempontok, amiről beszélni kell. Ha elakadsz vagy túl rövid a mondókád, a tanár belekérdez. A végén mindenképp van minimum egy kérdés, ez kötelező. Általában van gyakorlati feladat is a témához kapcsolódóan, de analóg jeleket nyilván nem kell digitálisra váltanod.
2022. jún. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!