Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Pázmány vagy az ELTE jogi...

A Pázmány vagy az ELTE jogi karát válasszam?

Figyelt kérdés

Nem tudok döntésre jutni, hogy melyik egyetem jogi képzése mellett tegyem le a voksomat. Mindkettőről hallok, olvasok egyaránt jókat, rosszakat is. (Persze lehet, ami az egyik embernek bejön és tetszik, az a másiknak egy csalódás és negatív élmény, hiszen mindenki más.) Vannak dolgok, amik miatt az ELTE, de vannak olyanok, amik miatt a Pázmány szimpatikusabb lenne számomra. Kiváncsi vagyok olyanok véleményére, akik az említett két jogi kar valamelyikére járnak.

Felvételi jelentkezésemnél mindkettőt megjelöltem, de még lehetőségem van egy kis ideig a sorrendem módosítására. Nagyon bizonytalan vagyok, melyik hely lenne a jobb, minden tapasztalat és vélemény leírásának nagyon örülnék!



2022. jún. 21. 20:06
 1/5 anonim válasza:
100%

Szia!

Én ELTÉS vagyok, ha vannak konkrét kérdéseid, írj nyugodtan. :)

2022. jún. 25. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Volt szerencsém mindkettőhöz jogi kar szempontjából. Őszinte leszek a pázmány nem szivat szét annyira mint az elte, és némelyik tanár az eltén tisztában is van vele hogy rettegnek a vizsgáitól a diákok , nekem is volt némelyik vizsga előtt gyomorgörcsöm. Nem azt mondom hogy a pázmány könnyű, de lényegesen kevesebb az a szivatás ami az eltén folyik.
2022. jún. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Én is az ELTE-n kezdtem, aztán a felénél egy másikra mentem át. A volt csoporttársaim túlnyomó többsége nem fejezte be 5 év alatt a sulit, és bár ezzel az elte nem szokott dicsekedni, sajnos tökre nem mindegy, mekkora stresszben telnek az egyetemi éved illetve mennyi idő alatt fejezed be. Szerintem legalább 70-80% csúszik, de már nem követem az aktuális statisztikákat. Mikor felvettek, akkor mondtak valami ilyesmit és igaznak làtom.

Én sznobságból választottam az ELTE-t, a legjobbat, legmenőbbet akartam. Bevallom, szerettem az első 1-2 évet és bár sokat mentem utóvizsgázni, a vizsgáim is mind meglettek. Utána nagyon jó érzés volt, hogy mekkora embertelen mennyiséget tudtam szóról szóra megtanulni.

Az első két évet követően volt egy nagyon sikertelen vizsgaidőszakom, és váltottam. Nekem nagyon jó döntés volt a váltás, sokkal könnyebben, gördülékenyebben ment minden máshol. Alig bírtam megszokni, hogy máshol nincs ekkora szivatás, legalább 2 vizsgaidőszak kellett, míg le tudtam vetkőzni az elte-ről megszokott gyomorgörcsöt vizsgák előtt. Nincs megaláztatás, semmibenézés, felnőtt emberként kezelnek és kigáncsolás helyett segítenek, ha kell.

Mindenhol számon kérik az anyagot, de míg az ELTE-n a sok tanulás mellé egy nagy vödör szerencse kell és simán kirúgnak egy-egy szótévesztés miatt, addig máshol kapsz egy kettest, ha tényleg tanultál, ha pedig jól tudod, akár ötöst is, nincs annyi idióta oktató, mint az ELTE-n, aki sportot űz a buktatásból. Ez a személyes tapasztalatom és elte-s barátaim tapasztalata, akik még nyomják vagy végignyomták.

Na és mi lesz a diploma után? Én nem úgy látom, hogy bármelyik elte-s ismerősöm jobban keresne egyetem után, mint egy ausztriai pincér vagy hogy annyira nagy előnyük lenne, szerintem ha pázmányosként harmadévtől dolgozol egy irodában, már előrébb vagy sokkal, mint bármelyik elte-s, akinek nincs tapasztalata.

Nem akarlak lebeszélni róla ennyire, ismerek olyat is, aki imádja és full passzol a személyiségéhez az egész. Tulajdonképpen én sem bántam meg és bárki bármit írt volna nekem gyakorikerdeseken, azt jelöltem volna meg elsőként. Viszont kiöregedtem és nem tudnék elviselni több megaláztatást.

2022. jún. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%
#2 vagyok az utolsó vèlemènyèt nagyon adom, emlèkszem római jogi beugrón 5 kèrdès volt, szótèvesztès miatt màr nem is volt meg a pont a kèrdèsre (ha jól emlèkszem volt 5 kèrdès) ès ha megvolt a beugró azzal kezdtèk a szóbelit, hogy na kollèga akkor melyik kèrdès is volt az amit nem tetszett tudni? Ès megkèrdeztèk ùjra szòbelin. Kapàsból hàtrànnyal indult az ember… 😅 lehet ez csak nekem volt annó egy nagy töréspont, vagy csak én éreztem kicsit degradálónak ezt, de nem is ezután váltottam, 2.év után vannak olyan tárgyak amik lutri hogy sikerülnek e akkoris ha az ember az egèsz napjàt arra szànja hogy tanuljon 2-3 hèten keresztül. A pàzmànyon nem volt ilyen, persze ott is számon lettünk kérve de ha tartalmilag ugyanazt mondtad mint ami maga a vàlasz lenne megkaptad a pontot. Elten ez a tanàr jóindulatàtòl függött
2022. jún. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindegyik hasznos választ!

Ezek alapján bebizonyosodott, hogy akármennyire is a legnevesebb, “legmenőbb” az ELTE, inkább a Pázmányra mennék. Sokkal szimpatikusabbnak és emberibbnek hallatszik.

2022. júl. 2. 11:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!