Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen könnyű az...

Tényleg ilyen könnyű az érettségi?

Figyelt kérdés

Mindenki orrba szájba tolja hogy nagyon nehéz, egész végig szinte szinte már fenyítve vagyunk a 4 év alatt...

Holott a legbutább gyerek az osztályból (30 fős osztály) simán tanulás nélkül átment mindenből.

Nekem meg konkrétan (tanulás nélkül szintén) jobb lett az érettségi átlagom mint akármelyik félévim, vagy évvégim. Vicc az egész.


2022. jún. 22. 21:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Ha nem akarsz továbbtanulni akkor könnyű
2022. jún. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
A feladatsorok nehézsége változik az évek során. Meg azért más egy 95% feletti eredmény, meg egy 25%-os.
2022. jún. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%

Átmenni könnyű, ha nem vagy s3gghlye. De ha egyetemre akarsz menni, pláne, ha magas a ponthatár, akkor azért meg kell dolgozni a 90+ százalékért.

Én pl. olyan szakra megyek, ahova elég sok pont kell, úgyhogy még az is felidegesít, amikor azt mondja valaki, hogy “jaj, simán megvan még az 5-ös is”, miközben az 80%-ot jelent, ami felvételi pontok szempontjából még mindig semmit nem ér.

Úgyhogy nem átmenni, és nem jó jegyet szerezni nehéz, hanem jó pontokat.

2022. jún. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Milyen szakra mész?
2022. jún. 22. 22:24
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Általában az érettségi feladatsorok úgy vannak összeállítva, hogy a gyengébb képességekkel rendelkezők is könnyedén megszerezhessék az átmenőjegyet, ráadásul az osztályzás is vicckategória, így tényleg csak az bukik meg egy-egy tantárgyból, aki olyan egyszerű, mint a faék.

Tehát a kérdésedre a válasz: igen, az érettségi valóban ennyire egyszerű, s nyilván ennek az az oka, hogy a funkcionális analfabéták is szerezhessenek középfokú végzettséget, nehogy már lerontsák a statisztikát. :DD

Az meg megint más kérdés, hogy mennyire könnyű JÓL megírni az érettségi vizsgákat, hiszen emelt szinten a 60%-os teljesítmény ugyanúgy jeles osztályzatot érdemel, mint egy 90%-os, de azért valljuk be, pontszámítás szempontjából ég és föld a kettő.

Őszintén szólva, ha tehetném, az emelt szintű érettségiket is úgy osztályoznám, mint a középszintű érettségiket, bár az elégséges osztályzat megszerzését minimum 35-40%-hoz kötném, mert vicc, hogy valaki képes úgy leérettségizni egy tantárgyból, hogy csak a tanultak negyedével legyen tisztában...

2022. jún. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
5. Úgyis elfelejti idővel az ember, amit a suliban tanult. Nyugodtan tegyük a kezünket a szívünkre, a legtöbb esetben a büdös életben nem szükség a Pitagorasz-tételre, vagy hogy melyik király mettől-meddig uralkodott. A tanulás természetesen fontos, de csak az, amit hasznosítani is tudsz.
2022. jún. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
nem szükség-nincs szükség*
2022. jún. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az ijesztgetést utáltam én is, tanuljatok, figyeljetek oda, mert nagyon nehéz, nem fogjátok tudni megírni stb. Ki tudtak üldözni vele a világból. Magyarból ment a szivatás év végén, utolsó évben új tanárt kaptunk, aki 5x annyit kért, mint az előző. Hullottak is az emberek, keményebb volt, mint az egész érettségi. Az érettségi könnyű volt és egyébként nagyon nincs arányban az a 4 év ami rámegy, közben meg nem ér semmit az egész, csak amolyan belépő a felsőoktatásba, már ha továbbtanul az ember. Mondhatták volna a tanárok az igazságot is, megírni könnyű, viszont aki tovább akar tanulni, az kapja össze magát, mert jól megírni nehezebb. De ez, hogy bele fogtok szakadni, olyan nehéz, túlzás. Na az egyetem, ahová én sosem jártam, csak hallottam róla, az nehezebb. Mikor egy tárgyból kell annyit tanulni, mint az egész érettségire...
2022. jún. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is meglepődtem. Szerintem a sulis dolgozatok sokkal szigorúbbak százalék szempontjából és ezért ekkora a különbség. Én végig kettes voltam töriből és irodalomból és az érettségi meg hármas lett, úgy hogy az elején új tételt akartam húzni, mert semmit nem tudtam arról a témáról. Mégis sikerült kihúzniuk belőlem dolgokat.
2022. jún. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Könnyű az érettségi, főképp, hogy rendelkezésre áll egy csomó összefoglaló, vázlatos könyv. Amúgy a jó eredményért igenis dolgozni kell, középszinten is. Persze, hogy könnyűnek tűnik, ha megtanulja az ember. Én nem értek egyet az ötössel ebben, hogy máshogy kellene osztályozni, főképp a mateknál, ami sok embernek nem megy. De ettől még kiváló lehet töriből pl. S ezért bukjon egy évet, csak mert 30 pontos lett a matek érettségije? Ugyan már... Inkább arra kellene fókuszálni, hogy ki, miben jó, s azt fejleszteni nála. S azért azt is valljuk be, hogy sok iskola még az értő olvasásra se tanítja meg az embert, ami nem éppen a diákok szégyene, így persze, hogy sok a gyenge eredmény érettségin.
2022. jún. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!