Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen könnyű az...

Tényleg ilyen könnyű az érettségi?

Figyelt kérdés

Mindenki orrba szájba tolja hogy nagyon nehéz, egész végig szinte szinte már fenyítve vagyunk a 4 év alatt...

Holott a legbutább gyerek az osztályból (30 fős osztály) simán tanulás nélkül átment mindenből.

Nekem meg konkrétan (tanulás nélkül szintén) jobb lett az érettségi átlagom mint akármelyik félévim, vagy évvégim. Vicc az egész.


2022. jún. 22. 21:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
91%
#4 Pszichológiára.
2022. jún. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
31%
10. Vagyok. Nem tudom a 2 jó madár miért pontot le. Akkor legalább annyi lenne bennetek, hogy megfogalmaznátok a ti álláspontotokat is. Nyilván tízen évesen fingotok sincs semmiről, így igazából nem is lepődök meg semmit, ahogy azon se, ha két értelmes mondatot se fogtok tudni leírni, ezért inkább egyszerűbb a pirosat nyomkodni, ez tükrözi egyben az egyszerű gondolkozásotokat is. :D
2022. jún. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Szervusz, nem itt élem az egész életemet, így elnézésedet kérem, hogy nem válaszolok rögtön minden hozzászólásodra. Arra meg már végképp nem reagálnék semmit, hogy szerinted csak mi lehettünk azok, akik lepontozták a kérdésre adott válaszod. Tudod, vannak olyan emberek, akik csak olvasgatják, illetve értékelik a válaszokat, de nem szólnak hozzá a diszkurzushoz, ergo nem (csak) rajtunk múlik, hány százalékra értékelik mások a válaszaidat. De ha ez megnyugtatja a lelked, nem szoktam élni a pontozással, mert értelmetlennek tartom.

Még mindig tartom magam ahhoz, hogy szigorúbb osztályozást kell bevezetni az érettségiken, mert az nem állapot, hogy valaki nulla tudásra ELÉGSÉGES osztályzatot kapjon. Beszédes elnevezés, azért kaphatja meg valaki az elégséges osztályzatot, mert a tudása elég ahhoz, hogy lehessen rá építeni a továbbiakban. Szerinted egy 25 pontos "matektudással" mihez tud kezdeni valaki az életben? :DD Ha valaki kinyitja a függvénytáblát, meg használja az általános iskolában szerzett ismereteit, már megvan a 45-50 pont. S a közhiedelemmel ellentétben a matekot sem a cosinus-tétel miatt kötelező tanulni, hanem azért, hogy fejlessze a problémamegoldó képességet, ami elengedhetetlen ahhoz, hogy az ember boldogulni tudjon az életben. Nem, még mindig nem elég a négy alapművelet ismerete, maximum alapiskolában.

De ugyanígy felhozhatnám példának az összes többi közismereti tárgyat. Ha valaki nem tud érvelni, hivatalos levelet megfogalmazni, szöveget értelmezni a saját anyanyelvén, az már bocsánat, de nem csak a közoktatás hibája, és különösen nagy probléma, mert ez azt jelenti, hogy az élete során felmerülő hivatalos ügyintézéssel kapcsolatos problémáit nem fogja tudni egyedül megoldani.

A történelem érettségihez pedig lehet használni atlaszt, a feladatokhoz nemegyszer adnak akár több forrást is, így azért már lehet összeszedegetni a pontokat.

Az idegen nyelvhez nem fűznék semmit, az érettségi konkrétan egy vicc, a diplomához pedig úgyis kell egy nyelvvizsga, aki ezt nem tudja abszolválni, menjen szart lapátolni, ne egyetemre, osztályfőnököm szavaival élve.

Valamint a legtöbb egyetemi szakon így vagy úgy, de követelmény a matematika is, hiába hinné azt az ember, hogy nem (pl. szociológián van matek kőkeményen, aztán hullanak is kifele az első félévben azok, akik kettes matekkal kerültek be - nővérem tapasztalata). S ott azért nem 25%-ot kell teljesíteni az egyes tárgyakból, hanem minimum 60%-ot.

Természetesen vannak szépszerével olyan diákok is, akik nem terveznek tovább tanulni, azonban azt a szerencsétlen 30-35 pontot egy általános iskolás is megszerzi. Aki ennél kevesebbet szerez az érettségin, esetleg megbukik, az vagy szart egész életében a matekra, vagy diszkalkuliás, bár az nem gyakran fordul elő.

Saját magamból kiindulva pedig egyáltalán nem kellett halálra tanulnom magam ahhoz, hogy minden közepem jól sikerüljön, sőt. Magyarórákon általában vagy aludtam, vagy telefonoztam, tehát az órai munkám hagyott némi kívánnivalót maga után, ennek ellenére 97%-os eredményt értem el, az angollal szintén ez volt a helyzet, történelem érettségire az írásbeli előtt egy nappal kezdtem el "készülni" (átolvastam a lehetséges esszétémákat egy felkészítő könyvből, amit a tanárunk töltött fel Teamsre), 90% lett, és a matekom is 84% lett, pedig nem vagyok egy matekzseni. Szóbeliken pedig szintén úgy hoztam a maximum pontszámokat, hogy nem törtem agyon magam a készülődéssel. :DD

A válaszodból pedig kiemelném a legfontosabb gondolatot: "Persze, hogy könnyűnek tűnik, ha megtanulja az ember." Mindenki előtt ott a lehetőség, hogy tanuljon, és nem, nem csak a túlárazott felkészítő tanfolyamok, illetve magántanárok segítségével lehet készülni, csomó ingyenes lehetőség is van, pl. Khan Academy azoknak, akik tudnak angolul, de csomó magyar YT-csatorna is van, melyek segítségével szépen fel lehet készülni matekból, töriből, magyarból, sorolhatnám még. Meg ott a híres-hírhedt Zanza is természetesen. Summa summarum, aki keres, az talál.

2022. jún. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!