Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » E-felvétel - jelentkezés-ponts...

E-felvétel - jelentkezés-pontszámok oldalon, a táblázatban a pontszámítás részleteinél, mit jelentenek a jelentkezési helyek mellett a kiírt pontok?

Figyelt kérdés
Nézegetem az oldalt, de nem jövök rá... 3 helyre adtam be a jelentkezésemet, és mit jelent a jogszabályi pontszám? Annyit kell elérni? vagy annyi pontom lett?
2022. jún. 23. 09:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jogszabályi pontszám: 280

Ez a minimum, amit mindenképp el kell erni, hogy egyáltalán egyetemre mehess.

A jelentkezési helyek mellett azért lehet különböző pontszám, mert más tantárgyakat számol hozzá.

2022. jún. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2 szaknál is a rendszer 400 pontot írt, a 3iknál meg 376-ot
2022. jún. 23. 10:08
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert egy csomó szakra meg szoktak határozni magasabb jogszabályi minimum pontot. Ez azt jelenti, hogy ez alatt nem vesznek fel egészen biztosan. A ponthatár ettől lehet magasabb, vagyis szinte mindig magasabb.

Edulineonon is ott van a lista, hogy melyik szaknál mennyi ez a ponthatár, csak előzetes ponthatár néven futott eddig.

2022. jún. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vannak egyetemek ahol van egy előre meghatározott minimum pontszám. Aki azt nem éri el az nem vehető fel.
2022. jún. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Milyen szakokra jelentkeztél?

Ahogy előttem is írták, ha más a felvételi követelmény, akkor más-más pontszámod van a különböző szakokra. Nekem is 32-vel több lett az egyik szakon, mert oda törit és nyelvet számolnak, a többire meg törit és bioszt.

2022. jún. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!