Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy működik ez? Van esélyem?

Hogy működik ez? Van esélyem?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki összesen 377 pontom lesz, viszont első helyen olyan szakot jelöltem, aminél tavaly 370 volt a ponthatár. Megnéztem, idén sokkal többen jelentkeztek rá, ami számomra nem jelent jót, hiszen feljebb viszik a ph-t. Ugyanezen a karon megjelöltem egy másik szakot, ami 330-350 körül szokott ugrálni. Félek, hogy ha nem vesznek fel az első helyre, akkor mivel a másik a második, ezért kevesebb esélyel indulok, így sehova sem kerülök be.


Mitévő legyek most?


(Remélem így értelmes volt! :) )



2022. jún. 23. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Nincs ilyen, hogy masodik helyre kevesebb esellyel indulsz.
2022. jún. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Ha az első helyre nem vesznek fel, akkor az olyan mintha nem is létezne. Tehát teljesen egyenrangú vagy azokkal, akik elsőnek jelölték.
2022. jún. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2022. jún. 23. 18:40
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ahogy előttem is írták, ugyan olyan esélyel indulsz a második helyen megjelölt szakoddal, mint más az elsővel.

A ponthatárt meg nem viszik feljebb, az a jelentkezőktől függ. Ha több ember jelentkezik magasabb pontal akkor valószínűbb, hogy a végső ponthatár is magasabb lesz.

2022. jún. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Korrekció az utolsó válaszhoz(Azt nem én írtam):

Olyan viszont van tudtommal, hogy állami szinten előre meghatároznak egy adott képzési területre, szakra egy minimális ponthatárt állami ösztöndíjas képzésekre. Ez változhat, ha úgy döntenek központilag.

De ha nincs ilyen az adott szakon, vagy alacsonyabb, mint a pontszámod és/vagy a ponthatár akkor ez ilyen szempontból mindegy.

2022. jún. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#5-öt kiegészíteném annyival, hogy igen változhat évről évre az előre meghatározott pontszám. De ez már meg van határozva az ideji általános eljárásra így ezt már nem viszik se le, se fel :)
2022. jún. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez fontos. Most jutott eszembe, hogy a következő mondat:

"Megnéztem, idén sokkal többen jelentkeztek rá, ami számomra nem jelent jót, hiszen feljebb viszik a ph-t." azt jelenti, hogy a sok jelentkező viszi fel a ponthatárt.

2022. jún. 24. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!