Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki ösztöndíjat kapott a...

Aki ösztöndíjat kapott a tanulmányaiért az mennyire okos?

Figyelt kérdés

2022. jún. 29. 21:28
 1/10 A kérdező kommentje:
Jó lenne normális válasz!
2022. jún. 29. 21:29
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
milyen mértékegységben kéred az okosság meghatározását? :)
2022. jún. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Ha a tanulmányi eredményei az egyetemen annyira jók valakinek, hogy ösztöndíjat kap, az több okból is lehet:

- valóban "okos";

- szorgalmas güzü;

- az adott szak jellege olyan, hogy nem észre, hanem csak jó memóriára van szükség, és az az illetőnek megvan;

- az adott szakon könnyen teljesíthetők a követelmények;

- az illetőnek jószívűek a tanárai.

2022. jún. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Akkor tessék az adat: 5.75 köbláb/miatyánk.
2022. jún. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk az alap tanulmányi ösztöndíj több, mint a hallgatók felének jár. Ebből következik, hogy még az átlagosnál "butább" (értsd: rosszabb tanulmányi eredményű) hallgatók is megkaphatják. Tehát semmennyire sem kell okosnak lenni hozzá.
2022. jún. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
9%
Nem ezen múlik. Ha nem vagy államilag támogatott képzésen, eleve elesel a legtöbb ösztöndíjtól
2022. jún. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Definiáld kérlek, hogy mit értesz ez alatt. Én viszonylag jó ösztöndíjat kapok, nem tudom mire vagy kíváncsi.
2022. jún. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
66%
Én okosnak érzem magam, de nem kaptam egy fityinget se. Ilyenkor mi van?
2022. júl. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet az ösztöndíjból feltétlenül megmondani, hogy valaki mennyire okos. Mivel ha a szak baromi nehéz (pl.orvosi, jogi, stb.) és ott valaki nem kap ösztöndíjat, sztem attól lehet nagyon okos (csak a többiek jobb jegyet kaptak). Vagy fordítva, ha a szak nem annyira nehéz, akkor lehet könnyebb ösztöndíjat is szerezni.
2022. júl. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hülye kérdésre milyen normális választ vársz?


Nem feltétlenül okos aki ösztöndíjat kap, az is lehet hogy szorgalmas de nem okos ezért vannak jó jegyei és reggeltől estig tanulja azt ami másnap 1 óra.


Van olyan egyetem, ahol 3 egészes átlagra is jár ö.díj máshol meg 4,5-re sem.


Milyen normális választ vártál erre a nem túl egyértelmű kérdésre?

nov. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!