Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valaki ötvenévesen informat...

Ha valaki ötvenévesen informatikai átképzésre adja a fejét akkor melyikben érdemes gondolkozni?

Figyelt kérdés
2022. júl. 11. 02:55
 1/9 A kérdező kommentje:

Gábor Dénes, Elte, Green Fox Academy, Újrakezdés 4.0, stb?

Ahol iskolán belül is több van ott melyiket?

2022. júl. 11. 02:56
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem szívatnám magam egy ELTE-vel soha. 20 évesen sem, felnőtt fejjel meg pláne nem, amikor a diploma kb. lényegtelen.


Az Újrakezdés a másik vége a skálának, a nagy büdös nulla.


A kettő között remek (= értsd racionális beletett melót és eredményt ígérő) egyetemi képzések és bootcampek vannak, amelyek megadják a kezdő lökést, attól függően, hogy mikor szeretnél elhelyezkedni és mennyi pénzed van.

2022. júl. 11. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyjából arról van szó hogy van valamennyi pénzem ami valamennyire elég tartalékkal de egy 3 és fél éves képzésre már nem. Tehát vagy rövidebb képzés kell, vagy abban kell gondolkozni hogy a képzés alatt elkezdeni dolgozni akár akár részben megtanult informatikában akár teljesen másban. Mondjuk elég húzós lenne 50 évesen nappali egyetem mellett pizzafutárkodni.


Félreértettek és azt kérdezed hogy mennyi pénzem van tanfolyami díjra?


Hát mondj erre is egy összeget mert akkor lehet hogy egész másképp kell hozzá állnom


Reálisabbnak tartom Egyetem mellett azokat az informatikai alja munkákat végezni amin kivul egyesek szerint annak más már nem jut annaj aki ötven évesen kezd bele az egészbe és akkor lesz junior...


Tudsz esetleg linkelni konkrétakat abból amit ajánlottál amihez aztán hasonlót is lehet keresnem?

2022. júl. 11. 03:42
 4/9 anonim ***** válasza:
Elmennék egy esti/levelező egyetemi képzésre és akkor nem lenne problémám a pénzzel sem.
2022. júl. 11. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tudsz konkrét példát írni?
2022. júl. 13. 05:23
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt tudom, hogy gazdinfó indul több suliban is levelezőn, de akár van a bprof üzemmérnök infó is BME-n. Érdemes megnézned a felvi.hu-t infos szakok után. Ha pedig gyorsabb megoldást keresel, akkor a népszerű bootcampeket is nézheted, van, ahol lehet részidőben vagy hétvégén tanulni (progmasters, a&k akadémia, zöldróka és társaik).
2022. júl. 13. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Intézményre?

OE-NIK mérnökinformatikus (esti)

OE-AMK mérnökinformatikus (levelező)

ELTE-IK programtervező informatikus (esti)

BGE gazdaságinformatikus (levelező)

De van a DUE-n, a DE-n, az ME-n is esti/levelező képzés, nézz körül felvin, van bőven egy pár.


Estin az oktatás délután 4 után kezdődik, levelezőn péntek délután és szombat egész nap tömbösítve általában, 1-2 hetente.



Ha a munkára gondoltál, szerintem technical writer, manuális tesztelő, helpdeskes könnyedén lehetsz szaktudás nélkül is, bár azért ebben a szakmában az a megszokott, hogy előbb lesz normális állásod, mint diplomád, ha a kettőn egyszerre kezdesz el dolgozni. Legrosszabb esetben az utolsó félévben szakmai gyakorlat miatt fogsz találni szakirányú munkát, de nálunk a többség a második évre már talált valamit (én sem nappalira járok).


Hobbiprojektek szintén sokat számítanak. Ha belépsz pár szakmai fb csoportba és konyítasz valamihez egy kicsit, akkor ott is tudsz keresgélni, illetve javaslom a közvetítőcégeket is, neked nem kerül pénzbe, de jobban tudnak neked ajánlani munkát.


Plusz én nem vagyok híve a korom önéletrajzba irkálásának. Elégedjenek meg azzal, amit a fotóm alapján meg tudnak tippelni. Ha az 45 és nem 55, hupszi, nem a te bajod és nem is számít igazából ezen a ponton. Ahol kb 80%-ban megfelelsz a feltételeknek, oda add be a jelentkezésed, a korról majd döntsön a hr.

2022. júl. 13. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Na ez egy nagyon érdekes kérdés mert én rendkívül fiatalos vagyok kinézetre. Most is 40 nek nézek ki 50 évesen, ha erre még rá is játszanák akkor azon gondolkozznának hogy 30 alatt vagyok e vagy fölötte és valószínűleg arra jutnának hogy fölötte...


Akkor ezt kezeljem úgy mint egy hatalmas előny az a tény mellett hogy 51 éves vagyok ami hátrány?


Amúgy engem sokkal jobban aggaszt az hogy az életrajzom úgy néz ki (majd) hogy kutatási munka asszisztens voltam majd most elvégeztem egy tanfolyamot. Pár érdekes amit a hobbi projektekről írsz volt olyanom de azt is be lehet írni amiből csak némi mellékes jött? Az a típus vagyok aki azt mondja hogy én már minden voltam csak akasztott ember nem vagy talán az is de a többsége azt csipcsup alkalmi munkák voltak amiket persze lehetne másképp tálalni Csak azért el kéne találni a hazugság és igazság közötti határt és lehetőleg az igazság javára.


Mindenesetre Ez most nagyon elgondolkodtatott amit írtál.

2022. júl. 15. 06:14
 9/9 A kérdező kommentje:

" Ha a munkára gondoltál, szerintem technical writer, manuális tesztelő, helpdeskes könnyedén lehetsz szaktudás nélkül is, bár azért ebben a szakmában az a megszokott, hogy előbb lesz normális állásod, mint diplomád, ha a kettőn egyszerre kezdesz el dolgozni. Legrosszabb esetben az utolsó félévben szakmai gyakorlat miatt fogsz találni szakirányú munkát, de nálunk a többség a második évre már talált valamit (én sem nappalira járok)."


De igen csak érdekelne mennyi az az idő amikor (nulláról) egyáltalán felmerül hogy lehet ha nem is állásom De legalább legalábbis munkáim mert igazából minél előbb jó lenne jövedelemre szert tenni.


És gondolom a munka egyben képzésként is hat.

Esetleg tudsz konkrétumot akár tanfolyam akár valamelyik szak?

2022. júl. 15. 06:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!