Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SZTE-ETSZK gyógytornász...

SZTE-ETSZK gyógytornász szakon vajon nagy ponthatár emelkedés várható?

Figyelt kérdés

Tavaly volt 363, idén kevesebb a jelentkező, és nyíltnapon azt mondták, hogy a helyek száma is nőni fog.

Viszont azt hallottam hogy idén könnyebbek voltak az érettségik (én már régebben csináltam). Nagyon félek a 389 pontommal.

Meg tud valaki nyugtatni, hogy ne őrüljek meg a maradék 1 hétben?



2022. júl. 14. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 389 fölé nem fog menni. Az, hogy kevés a jelentkező, azt meg nem igazán tudom elhinni. Maximum egyetem szinten kevés, de az etszk-n a gyógytornász szak elég népszerű. Sőt...Én most végeztem a 2. évet és 140-en voltunk körülbelül, az alattunk levők még többen. Ha belegondolsz, hogy ez konkrétan 90%-ban gyakorlati képzés, akkor rájössz, hogy ez is baromi sok hallgató. De hátha kevesebben lesznek idén itt is, mert a tanárok sem bírják ezt sajnos. Én a helyedben megnyugodnék, mást úgysem tudsz tenni mondjuk, de szerintem ez elég lesz.
2022. júl. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem kevés sajnos, csak kevesebb. Tavaly 772, idén 736 jelentkező volt (felvi statisztika).

Gondolom amit kiírtak hogy a képzés 15<50 férőhelyes, az annyira nem állja meg a helyét, mivel tavaly 217 embert vettek fel.

Igen, elég sok hallgató, de amúgy attól még van elég kapacitás minőségi gyakorlatokra, nem? Ettől félek a legjobban, gyógymasszőr képzésről is úgy kerültem ki, hogy nem láttam beteget...

2022. júl. 14. 14:43
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez elég nagy probléma itt is. Az első 2 évben biztosan nem fogsz beteget látni. Így tanulni/csinálni/értelmezni bizonyos feladatokat elég nehéz, hogy azt sem tudod konkrétan milyen ha valakinek nincs meg a mozgásterjedelme, milyen ha tényleg annyira fáj neki, hogy nem tudja ezt meg azt megcsinálni. 2. év végén persze van gyakorlat, meg utána is lesznek már kórházban, de az első 2 év elég elkeserítő így, de persze nem kell, hogy ez eltántorítson, csak jó lenne azért tényleg olyan betegeknek diktálni feladatokat pl., akiknek tényleg van valamilyen bajuk. Mi 10x17-18 fős csoportokkal kezdtünk. Szerintem ez elég sok és a tanárok szerint is így nem igazán lehet jól oktatni. Amikor nem férünk a teremben pl., mert 18-an be kell zsúfolódni és mondjuk mozogni is kéne közben vagy elektroterápián nem látod, hogy mit csinál a tanár, mert nyilván nem tud ott 18 emberre figyelni, hogy mindenki látja-e és szintén nem nagy a hely, hogy láss egy gépet, ezek nehéz dolgok. Egyébként megtesznek mindent azért, hogy megértsd a dolgokat meg ott segítenek, ahol tudnak, de ott kell lenned fejben mindig és kérdezni ha valami nem okés.
2022. júl. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennyi ponttal nem kell félned. A 736 jelentkezőnek nagy része valószínűleg nem az ETSZK gyógytornász szakát jelölte meg első helyen, közülük sokan fognak felvételt nyerni magasabb pontszámú egyetemre, mint például a Semmelweis.

Hogy a helyek számának növelését hogy akarják megoldani, azt már elképzelni nem tudom. Én most végeztem, a mi évfolyamunk volt az utolsó, ahol 60 embert vettek fel a szakra 411-es ponthatárral. Én azt gondolom, hogy a szakon tényleg kb ennyi ember a reális kapacitás évfolyamonként, nem ez a heringes biznisz, amit most csinálnak. Nyilván a fejpénz miatt éri meg nekik, de egyébként ahogy az előttem válaszoló írja, így nem lehet normálisan tanulni, hogy nem férnek el a teremben a csoportok. És a klinikán meg végképp nem tudom elképzelni, hogy a kétágyas kórtermekben hogy fog elférni annyi ember, amennyi most egy csoportban van. Szóval nincs ez igazán jól kitalálva, de most láthatóan arra mennek, hogy minél több ember bekerüljön a szakra, úgyhogy szerintem jelentős pontszámemelkedés nem várható.

2022. júl. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!