Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állami ösztöndíjas képzés...

Állami ösztöndíjas képzés miatti itthon “ragadásnak” vannak kiskapui?

Figyelt kérdés
4 évet tanultam állami ösztöndíjas képzésen, most végeztem. Viszont kedves kormányunknak köszönhetően nem szeretnék itthon maradni, mivel bármikor egy tollvonással áthúzhatják az álmaimat, mint ahogy most is tették. Most 4 évig semmilyen mód nincsen arra, hogy külföldre költözzek?

2022. júl. 14. 15:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem kiskapu, de eleve 20 éven belül kell annyit itthon dolgoznod, mint amennyi a képzési időd volt.


Eleve 20 év múlva bármi lehet... ha külföldön építesz karriert, röhögve kifizted azt az összeget. Másrészt akkora az infláció 20 év alatt, hogy kb. aprópénz lesz az összeg.



[link]


Másrészt meg színlelt munkaviszonnyal akár olcsóbban is megúszható... De ezen én a helyedben 15 év múlva kezdenék el aggódni.


Egyébként meg kezdj el itthon dolgozni, azt majd közben pláyzol külföldi munkahelyekre.

2022. júl. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Gyere nyugodtan, én három hónap alatt kerestem meg a BSc-m árát
2022. júl. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!