Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kedves frissen felvett építőmé...

Kedves frissen felvett építőmérnökök! Hány ponttal vettek fel benneteket az egyetemre?

Figyelt kérdés
A kollégium miatt érdekelne, hogy be tudok-e jutni tanulmányi alapon. A felvettek 10-20%-át veszik csak fel tanulmányi alapon, így elég magas pontszámot kell hozni annak aki be akar kerülni. A ponthatár 310 pont volt idén a BME-re de ez alapvetően nem mond sokat a többi diák eredményéről. 460 pontom van ami talán elég lenne hogy bekerüljek koliba de jobb lenne tudni hogy mire számíthatok.

2022. júl. 27. 23:52
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Nem gondolhatod komolyan, hogy ezen a fórumon majd az összes BME-re idén felvett, vidékről jelentkező kb. 150 építőmérnök-jelölt mind egyenként meg fogja neked írni, hány ponttal vették fel. Az eszem megáll, hogy egy mérnökjelöltnek ennyi realitásérzéke sincs.
2022. júl. 28. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam, de néhány válaszból már tudnék következtetni az átlagra és megnyugtatna ha kevesebb pontot írnának
2022. júl. 28. 07:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem 5 éve vettek fel, de 460 ponttal megnyugodhatsz. Az én időmben még konkrétan bárkit felvettek koliba, pár éve csökkent a keretszám, de még igy is 380 ponttal (azt hiszem) be lehetett kerülni. Nem jelentkeznek tömegével 480 pontos felvételizők ÉMK-ra, nyugi :D
2022. júl. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Hogy lett 460 pontod?
2022. júl. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3: nem jelentkeznek tömegével az biztos, mert 460 ponttal saját meglátásom szerint jóval jobb lehetőségek vannak mernökként mint az épìtőipar.
2022. aug. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt nem itt kéne kérdezni.
2022. aug. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Remélem, egyre többen menekülnek meg ettől a szakmától, aztán ez a saját véleményem. Ezeket a bér szinteket is csak úgy sikerült elérni, hogy dőlt a pénz az épìtőiparba és ezerrel bendultak egy időben a munkák. Kedvezmenyes lakás áfa, csaladtámogatási pénzek, zöld hitel, felujitasi támogatás, sport és egyéb giga beruházások stb. Én még emlékszem, hogy ezek nélkül számonra legalabbis elég nevetséges pénzeket kerestek az épìtő és az èpìtèsz mérnökök. Lemaradva elég sok más mérnöki területtől. Kivancsi leszek, hogy a mostani helyzet is meddig tartható.
2022. szept. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!