Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemre milyen típusú...

Az egyetemre milyen típusú laptopot ajánlanátok? Ti mit használtok?

Figyelt kérdés
Nem vagyok jártas a témában egyáltalán. Az egyetemen ugye gépre kell jegyzetelni, ezért mindenképpen be kéne ruháznom egyre. Fontos szempont nálam, hogy kisebb méretű legyen, mivel azt könnyebb cipelni, mint egy nagyot. Lattam már olyat is, hogy laptop és ipad is egyben, tehát lecsatolható a képernyője. Az nagyon tetszett.

2022. júl. 28. 14:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Tudomásom szerintem jegyzetelhetsz füzetbe is, sőt szerintem a mai napig a többség így is tesz.


De ha nem szeretnél a füzetes megoldásnál maradni, akkor én az Ipadeket nagyon ajánlom, én kifejezetten szeretek rajta jegyzetelni és legalább megvan minden elektronikusan is, emellett megadja a "jegyzetelés élményét is".

2022. júl. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Pluszban nem tudom milyen szakra fogsz járni/jársz, de van ahol sok ábrát kell rajzolni, azt azért gépen nem könnyű megoldani és néhány tanár nem szíveli a telefonnal lefotózom a táblát/diát megoldást.
2022. júl. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen, lehet, hogy emellett használnék még füzetet is, de nagyrészt gépen jegyzetelnék. Egy sima ipad-et nem szeretnék, mert valamiért engem zavar. Szóval fontos lenne a billentyűzet nekem.
2022. júl. 28. 14:29
 4/15 A kérdező kommentje:
Jogra fogok menni, szóval nem hiszem, hogy sok ábra lesz
2022. júl. 28. 14:29
 5/15 anonim ***** válasza:
96%

Honnan veszitek ezt a butaságot, hogy gépre kell jegyzetelni? De komolyan. Senki nem kötelez erre, sőt nalunk a hallgatók 99% lapra, füzetbe jegyzetelt. Sőt vannak olyan tanarok akik ki is jelentik, hogy naluk ez kifejezetten tilos.

Plane egy matekos oran vagy laborgyakon, be se engedik vinni a gépet. Rafolyik valami, kockasba a szamitasok, abrazolasok, de humanon is dettó.

Ehhez nem kell gép, de max egy egyszerű minilaptop, amibe beadandót gyártasz. De ezt is feleslegesnek tartom, mert az egyetemeknek van könyvtára, szabad gepekkel, ahova viszel egy pendrivot es dolgozol rajta.

De ha mindenképp akarsz egyet mert nalatok annyira letszükséglet a szakodhoz, akkor meg vard meg a szeptembert es megmondjak az oktatok milyen programokat kell elbirnia a gepnek és úgy valassz.

2022. júl. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Én egy ősrégi Lenovo T430 használok 2018 óta, amit akkor használtan vettem, 1 év garival. Többet érnek az áruházi vackoknál. S nem mellesleg egy üzleti gép jobban bírja a strapát is.
2022. júl. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Igazából bármilyen alap laptop/notebook megfelelő jegyzetelésre, mindképpen kisebb fajtát ajánlanék (mondjuk a legtöbb újabb már kisebb), a Lenovo thinkpadje pl. tabletként is funkcionál.


De a macbookok is tökéletesek, sőt még könnyűek is.


A még népszerűbb márkák közé tartozik a hp, ezek közt is találsz jó laptopokat.


Ha csak tanulásra és nagyon másra nem (esetleg filmnézés stb.) szeretnéd használni akkor elég egyszerű találni megfelelőt.

2022. júl. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%

Másokkal ellentétben én semmi esetre sem vennék kicsit, elhanyagolható szempontnak tartom a súlyát és stb...


Mivel 15,6 colos gépnek megfelelőbb lesz a képernyője, a numpad is sok esetben létfontosságú lehet (bár inkább műszaki/gazdasági vonalon), továbbá kis gépben nem fér el nagy akksi, ami szintén lényeges szempont.


Mindenképp olyat vegyél, ami tovább bővíthető memória terén, esetleg nem csak integrált memória van benne, hanem 2 cserélhető slot megfelelő memóriavezérlővel.


Tök8 milyen vinyó/ssd van benne, mert előbb-utóbb kuka lesz, nem csak a bővítés miatt, hanem mert szrokkal árulják a gépeket, de majd vehetsz bele valamilyen Samsung EVO-t, amire 5 év garanciát is rávágnak.


Belépő és lassan középkategóriás gépeknél is óriási kompromisszumok vannak. Ujjlenyomatolvasótól kezdve sok hlyeség lehet van, de igazán gyors usb, meg wifi már ritkábban. Megfelelően gyors memóriakártya olvasó sem árt, később háttértárként funkcionálhat egy gyors ssd mellett.


Nem árt, ha meg tud hajtani megfelelő monitort a videókártya, mert otthon előbb-utóbb rá fogod kötni valami másra is a saját kijelzője mellett.


USB és megfelelően gyors USB portok száma is elengedhetetlen. Az RJ-45 jack meg kinek hogyan....


Sokról lehagyják a sima fülhallgató jack dugót, ami szerintem elengedhetetlen kellék, bár már többen ráálltak bluetooth-ra, ami mindig lemerül, akárcsak a vezeték nélküli egér és mindig a legrosszabbkor. És ha nincs beépített bluetooth, akkor mínusz egy usb port...


Proci és memória terén is gondolni kell a jövőre is.

2022. júl. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 NTBS ***** válasza:
Várd meg a szeptembert és megmondják, ha kell.
2022. júl. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Data Scientist ***** válasza:
60%
A 8-as ért hozzá, rá hallgass. Annyit tennék még hozzá, hogy nem feltétlenül vennék új gépet, vannak olyan cégek, akik vállalatoktól kiszuperált 3 éves laptopokat árulnak jó pénzért.
2022. júl. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!