Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemre milyen típusú...

Az egyetemre milyen típusú laptopot ajánlanátok? Ti mit használtok?

Figyelt kérdés
Nem vagyok jártas a témában egyáltalán. Az egyetemen ugye gépre kell jegyzetelni, ezért mindenképpen be kéne ruháznom egyre. Fontos szempont nálam, hogy kisebb méretű legyen, mivel azt könnyebb cipelni, mint egy nagyot. Lattam már olyat is, hogy laptop és ipad is egyben, tehát lecsatolható a képernyője. Az nagyon tetszett.

2022. júl. 28. 14:19
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Aha, köszönöm a válaszokat. Viszont #8 kb semmit nem értettem a válaszodból, tényleg hülye vagyok a témában.
2022. júl. 28. 15:42
 12/15 Data Scientist ***** válasza:
Az a lényeg, hogy jó, ha i7-es processzor van a gépben (és nem i5-ös és főleg nem i3-as), 8GB RAM a minimum de 16GB még jobb, és jobban jársz egy nagyobb (15-16-17) képernyős laptoppal: nem csak azért, mert a nagyobb képernyőre szükség van a fejlesztő eszközöknek, hanem azért is, mert csak a nagyobb képernyős laptopok billentyűin van külön numerikus rész a jobb oldalon, ami ahhoz kell, hogy különleges karaktereket tudj begépelni az ALT billentyű segítségével.
2022. júl. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Acer Swift 3 Ultrabook - SF314-511-36TP


Én ezt használom, szintén jogon, de nem kell fullextrás hu de erős gép

2022. júl. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

8-as vagyok


hát, valamit biztos értettél

a 12-es válaszolóhoz pedig:


ha i3/i5/i7 procikat nézünk (de nem csak ilyenek vannak), akkor az i3-as valóban előbb-utóbb (olykor most is...) gyenge lesz, de egy új i7-es már sok, és drágább, és kihasználatlan lesz (hacsak nem játékra, tervezőprogramokra, stb-re kell) (régi i7-esek meg kb mai i5-ösök izomzatban)


15,6 colnál nagyobb gépek, amik megfelelő paraméterekkel bírnak, nagyon drágák-drágábbak


alsó hangon FullHD (1080p, vagyis 1920x1080) felbontást tudjon a kijelző és akár integrált, akár nem a videókártya, tudjon meghajtani még nagyobb felbontást is


valóban 8GB ma a minimum, mégha gyors is, kis késleltetési idejű és a proci is gyorsan dolgozza fel a dolgokat, de 16GB.. hát... pénz kérdése


de előbb-utóbb és gyakran manapság is kezd általános használatra is olykor kevés lenni 8GB RAM, mindenképpen később úgy lehessen bővíteni minimum (!!) 16-ra, de akár lehetőleg 32-re... hogy dual channelbe lehessen és ne ősrégi és ne lassú memória/memóriavezérlő


és valóban a 15,6 colos (és nagyobb) laptopoknál a billentyűzetkiosztás és elrendezés is használhatóbb, nem csak a numpad megléte miatt


ha használt (vagy ha új, de mind kb olyasmi azok közül), lényeges, hogy a legújabb winfos is el tudjon menni rajta (bár 8GB RAM és enyhébb paraméterekkel linux még boldog, legújabb winfos már nem biztos...)

2022. júl. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Asus zenbookom van, intel i5, nvidia kártya, 16GB RAM, 256GB SSD (ez utóbbi szörnyen kevésnek érződik, ajánlom az 512GB-t legalább). Vannak data science-es meg egyéb nagy számításigényű feladatokkal teli tárgyaim és azokon eddig egész jól teljesített, szóval elégedett vagyok.
2022. aug. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!