Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyivel lesz “könnyebb” a...

Mennyivel lesz “könnyebb” a kermark a mérnökinfónál?

Figyelt kérdés

Családi nyomásra mentem PPKE mérnökinfóra (bár a fizikához volt affinitásom, a mateket közepesen szerettem, infót az elmúlt egy évben megrühelltem), és első év végére egyértelmű volt a váltás: nincs célom a mérnökinfóval és nem is szerettem a tárgyakat + az összes szabadidőmet felemésztette, amitől lelkileg eléggé kikészültem.


Azóta sikerült letisztáznom magamban a céljaimat, és elvonatkoztatni attól, amit elvárnak tőlem, és rájönni arra, én mit is szeretnék. Így esett a választás BGE kereskedelem és marketing szakra.


Viszont nagyon igényelem a sok “szabadidőt”, amikor magamnak oszthatom be, hogy mit csináljak, és nincs a terhemre egy csomó egyetemi tárgy nap mint nap. Nyilván a kermark jobban fog tetszeni, vagy legalábbis kitartóbb leszek, mert olyan tanulok, ami tényleg érdekel, de mindenképp szeretném mellette elindítani a saját vállalkozásomat - amire mérnökinfó mellett képtelen lettem volna.



2022. aug. 2. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
Sokkal könnyebb, szerintem józan paraszti ésszel egy gazd szak, minimális befektetéssel abszolválható, a BGE amúgy sem annyira erős, mondom úgy, hogy BGE hallgató vagyok...
2022. aug. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%
Affinitás kérdése is. Nekem valószínűleg a kermarktól támadnának öngyilkos gondolataim, olyannyira analfabéta vagyok a gazdasági témák zöméhez, főleg az idióta nem-képlet képletekhez. De ha neked ez fekszik, akkor hajrá. Azt nem értem, hogy ha már fizika, miért nem valami ttk-s szak?
2022. aug. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi, 1-es, megkönnyebültem.

2-es, igen, azért írtam le a kisebb regényt a kérdés alá, hogy amennyiben van affinitásom a dologhoz (és merem állítani, hogy van), AKKOR mennyire nehéz a szak. Azért nem fizika, mert nem ez érdekel (próbáltam elhitetni magammal suli közben, hogy érdekel, azért tanultam többet belőle, szüleim fizika és kémia tanárok, elég "könnyű" volt azt hinni mellettük, hogy a világon nem érdemes mást tanulni, mint mérnökit, természettudományokat, esetleg orvosit és jogot)

2022. aug. 2. 17:09
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha nappalira mész, én a helyedben nem vennék mérget arra, hogy vállalkozni is tudsz majd mellette. Nappalis tanulmányok mellett senki nem időmilliomos. Órák vannak, amelyeken meg kell jelenni, és csak korlátozott szabadságod van abban, hogy mikor. Ha sok szabadidőt akarsz, akkor inkább levelezőre kell menni.
2022. aug. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!