Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt magyar érettségi felkész...

Emelt magyar érettségi felkészülési tippek? Eddig még csak odáig jutottam, hogy egy darabig kinyomtattam az idei tételeket, viszont az írásbelire nem tudom hogy kellene készülni, annyira kiszámíthatatlan... 🤔📖

Figyelt kérdés

2022. aug. 7. 16:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell csinálni a korábbi évek összes feladatsorát. Jó, ha van egy tanár, aki az esszéket értékeli.
2022. aug. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a magyar helyett tudnál másik emeltet választani jobb lenne. Nagyon kiszámíthatatlan ez a tárgy ilyen szempontból.
2022. aug. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A bioszt se nagyon ajánlották, azt még lehetne vinni a felvételihez, de majd beszélek a gimis tanárnővel.
2022. aug. 7. 23:10
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a biosz is nagyon necces tud lenni. Mi a kiválasztott szak?
2022. aug. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Gyógypedagógia

Lesz hozzá OKJ is pluszpontért.

2022. aug. 7. 23:29
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az emelt angol sokkal jobb lenne.
2022. aug. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A biosz nem kevésbé nehéz! Az idegen nyelvet könnyebb felhozni.
2022. aug. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Csak ha valakinek nem mennek a nyelvek, akkor lényegtelen, hogy könnyebb lenne, én is örülnék az ellenkezőjének...
2022. aug. 8. 14:56
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

Az írásbeli részénél nagy valószínűséggel verselemzés lesz majd az egyik feladat (novella ritkán van), ezért szerintem nagyon hasznos, ha olvasol konkrét elemzéseket a neten, hogy érezd milyen szempontok alapján érdemes vizsgálni a műveket, akár még egy-két szófordulatot is elsajátíthatsz ezekből. Megijedni nem kell akkor sem, ha nem sok fogalmad van elsőre arról, hogy mit is akar mondani a vers, próbáld megállapítani az alap jellemzőket, mint a műfaj, hangnem, stb., valamint legyen bevezetése, tárgyalása, befejezése az elemzésnek. Szinte bármilyen gondolatod támad a vers olvasása közben, azt kultúráltan megfogalmazva leírhatod, de azért igyekezni kell kitérni a feladat leírásában említett szempontra is (mert ilyen van mindig, inkább mankóként kell rá tekinteni, mint ellenségként).


A reflektálás is azért komplex tud lenni, ehhez is kell szerencse, hogy olyan téma legyen, amiben jártasabb vagy. Például nekem szerencsém volt idén az ars poetica témakörrel, mert van egy-két költőnk, akiknek áthatóbban ismerem a műveit és ki tudtam emelni tőlük egy-egy művet, tudtam idézni is a témában. Nem sok jutott eszembe, mindössze 2-3 sor, de ezt beleszőttem úgy az érvelésembe, mintha éppen csak azt a 2 sort akartam volna amúgy is leírni az egész ars poeticából.


Száz szónak is egy a vége: ha jobban belegondolok, valamilyen szinten egyet tudok érteni azokkal, akik azt mondják lutri az emelt magyar, de ha valaki szereti legalább az irodalmat, akkor annyira nem ijesztő, mint sokan mondják.


Ha mégis ebből érettségizel és még vannak kérdéseid, írj nyugodtan, privátban szívesen mesélek még róla, viszonylag friss élmény nekem is.

2022. aug. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%
Hány százalékod lett az írásbelin, 9-es? Az emelt szintű feladatsor színvonalához képest az, hogy műfaj, hangnem, meg hogy bevezetés-tárgyalás-befejezés, meg hogy rizsázzál valamit akkor is, ha lövésed sincs a dologról, meglehetősen gyér igényszint!
2022. aug. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!