Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biosz emelt érettségivel...

Biosz emelt érettségivel milyen egyetemre lehet menni? Többi lent

Figyelt kérdés
Most leszek 10.-es és tudom hogy ráérek még dönteni, de félévkor fel kell venni egy tárgyat a biológia mellé amiből majd érettségizni szeretnék.(a bioszt emelt szinten tanulom) Tudom hogy sok helyre lehet tovább menni, de szeretnék előre gondolkodni. Valaki össze tudja foglalni, hogy milyen egyetemre érdemes tovább mennem, milyen szakmát érdemes tanulnom és az a szakma kb. mit takar és hogy milyen tárgyat kellene felvennem ahhoz hogy be keruljek arra az egyetemre.

2022. aug. 8. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Felvi.hu
2022. aug. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Biosz...ami megéri vele az a orvosi, fogorvosi, gyógyszerész, gyógytornász, orvosi diagnosztikai analitikus (főleg az optometria ami csak SE-n van), biomérnöki, biológus,

Pszichológia


Kb ezeket tudom elképzelni.

Az optometrista a látással foglalkozik és nyithat egy saját látszerüzletet...más országokban Dr.-i Szintig is el lehet jutni vele... Magyarországon erre nincs lehetőség.

2022. aug. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne tárgyakban gondolkozz, ha pályaválasztásról van szó, mert az olyan, mint gombhoz igazítani a kabátot. Azt gondold végig, hogy milyen szerepkörökben éreznéd jól magad felnőtt munkavállalóként. Szeretsz-e emberekkel foglalkozni, van-e türelmed hozzájuk, szeretsz-e másokkal együttműködni, vagy inkább magadban tevékenykedsz szívesen?
2022. aug. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az eddigiek jól összefoglalták a lehetőségeket a biosszal. Egyedül annyival egészíteném ki, hogy még agrár irányban is el lehetne indulni, ha esetleg ez érdekel.
2022. aug. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2022. aug. 8. 14:06
 6/9 anonim ***** válasza:

egészségügyi szakok, mérnöki szakok, pedagógus szakok, természettudományos szakok, sporttudományi szakok, agrár szakok, gazdasági szakok, művészeti szakok, hittudományi szakok...


Nagyon sok helyre jó. Igaz, hogy nem mindenütt felvételi tárgy a felsoroltak között, de rengeteg helyen lehet vele teljesíteni a kötelező emelt követelményt.

2022. aug. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Biológia mellé 3 tárgyat érdemes felvenni:


1, A kémiát, de csak akkor, ha biztos vagy benne, hogy állatorvosnak, orvosnak, fogorvosnak vagy gyógyszerésznek szeretnél továbbmenni.


2, A matematikát, amennyiben a műszaki területek is érdekelnek.


3, Egy idegennyelvet, mert a mai világban fontos a nyelvtudás.


Ha a második fakultációs tárggyal nincs különösebb célod akkor mindenképpen a nyelvet válaszd vagy egy kötelező érettségi tárgyból középszintű előkészítőt. (az utóbbira sajnos nem minden helyen van lehetőség)

2022. aug. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szakok, amikre egy biológia emelttel (tehát más emelt érettségi nélkül) be lehet kerülni:


Ha érdekel a kutatás, akkor mehetsz biológia, biotechnológia, földtudományi, környezettan és matematika alapszakra.


Ha a mérnöki irány tetszik, akkor lehetsz anyagmérnök, biomérnök, építőmérnök, faipari mérnök, fizikus-mérnök, biztonságtechnikai mérnök, gépészmérnök, ipari termék-és formatervező mérnök, járműmérnök, jármű-üzemmérnök, kiberbiztonsági mérnök, könnyűipari mérnök, környezetmérnök, közlekedési mérnök, logisztikai mérnök, mechatronikai mérnök, logisztikai mérnök, műszaki menedzser, repülőmérnök, tesztmérnök, tűzvédelmi mérnök, vegyészmérnök, villamos mérnök, villamos-üzemmérnök, vízügyi üzemeltetési mérnök és tanulhatsz műszaki földtudományt is.


Ha a mások segítsége érdekel, akkor lehet belőled gyógypedagógus, konduktor, ápoló, dietetikus,

ergoterápia, gyógytornász;

hang-, beszéd- és

nyelésterapeuta;

mentőtiszt, szülésznő, digitális fogászati tervező, népegészségügyi ellenőr,

védőnő, dentálhigiénikus, egészségügyi szervező és orvosi diagnosztikai analitikus.



Ha növényekkel, állatokkal vagy élelmiszerekkel szeretnél foglalkozni, akkor tanulhatsz agrár-és üzleti digitalizációt emellett lehet belőled agrármérnök, erdőmérnök, állattenyésztő mérnök, élelmiszermérnök, földmérő és földrendező mérnök, vidékfejlesztési agrármérnök, kertészmérnök; lótenyésztő, lovassport szervező agrármérnök, mezőgazdasági és élelmiszeripari gépészmérnök, mezőgazdasági mérnök, mezőgazdasági vízgazdálkodási és környezettechnológiai mérnök, precíziós mezőgazdasági mérnök, szőlész-borász mérnök, tájrendező és kertépítő mérnök, természetvédelmi mérnök és vadgazda mérnök.


Ha tetszik a sport világa, akkor elmehetsz edző, sportszervező vagy a rekreáció és életmód szakra.


Ha emberekkel akarsz foglalkozni, akkor a nyitottságodtól függően lehetsz informatikus könyvtáros vagy közösségszervező és pszichológus, emellett a pedagógia szak keretében is érdekes dolgokat tanulhatsz meg róluk.


Ha érdekel az oktatás, akkor lehetsz csecsemő- és kisgyermeknevelő, óvodapedagógus, tanító, tanár vagy szakoktató.


Ha a jog világa tetszik, akkor mehetsz személyügyi,

munkaügyi és szociális

igazgatási vagy igazságügyi igazgatási alapszakra.


Ha inkább a turizmus és a gazdasági területek tetszenek, akkor kiváló választás lehet a fenntarható és és körforgásos turizmus, a turizmus-vendéglátás, az emberi erőforrások, a pénzügy és számvitel, a kereskedelem és marketing, a gazdálkodás és menedzsment vagy a nemzetközi gazdálkodás valamelyike.


Emellett mehetsz még az összes hittudományi és művészeti képzésre is, amennyiben van hozzá megfelelő előképzettséged és sikeresen átmész az intézmények felvételi vizsgáján.


Még az államtudományi képzési terület számos szakja is nyitva áll előtted, de ezeket már sajnos nincs időm összeszedni.


Érdemes lehet majd az évek során az érdekesnek tűnő szakoknak utánaolvasni. Ha gondolod, akkor ebből a listából írd le, hogy mik tetszenek, és akkor megpróbálom röviden elmagyarázni, hogy mivel lehet velük foglalkozni/ pontosan mit takarnak.

2022. aug. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia

En emelt biosszal mernokire megyek. Orvosit terveztem, de vegul rajottem hogy nem er meg nekem annyi tanulas orvosi vegzettseget, igy maradt a masik terulet ami kozel all hozzam, a mernoki.

A biosz es a mernoki kozotti vonatkozas ott lehet, hogy gyakorlatilag a biologiaban is rendszerekben kell gondolkodni. (Legalabbis en mindig is egy "gepkent", rendszerkent tekintettem az emberi testre. Emellett jo erzekem van a matematikahoz, alapvetoen real bealitottsagu vagyok. Ha megvannak neked is ezek az erenyek, akkor szerintem lehet egyeb korben is gondolkodni, mint az egeszsegugy.:) remelem tudtam segiteni.

2022. aug. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!