Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tanácsokkal látnátok...

Milyen tanácsokkal látnátok el valakit, aki most lesz gólya orvosin?

Figyelt kérdés
Kicsit megijedtem, mert nemsokára kezdődik és nem igazán tudom, hogy mire számítsak azon kívül, hogy nehéz lesz. (Pécsre megyek)

2022. aug. 15. 23:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Tanulj óráról órára (mert ha csak vizsgaidőszakban állsz neki, veszett fejsze nyele). Barátkozz össze a csoporttársaiddal, légy nyitott:)
2022. aug. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Majd amikor ott leszel, látni fogod mi a feladat, akkor kell ezen gondolkodni. Jelenleg felesleges. Élvezd az utolsó heteket!
2022. aug. 16. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Próbálj mindent úgy elintézni, hogy az első nap már teljesen készen állj arra, hogy tanulj. A könyveidet például megveheted előre. Ha csak a második nap kezdesz tanulni, akkor már elkéstél. Próbáld átolvasni az anyagot, ne ragadj le valamin, amit nem értesz. Arra valók a gyakorlatok, hogy azt megkérdezd. A társasági összejövetelekre pedig menj el, még akkor is, ha egy óra után eljössz és nem iszol semmit.
2022. aug. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát őőő, sok se gget izè sikert kívánok 😅
2022. aug. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
JÓL oszd be az idődet, meg ne minden a tanulás legyen, mert megfelelő rekreáció nélkül a tanulás is jóval lassabban fog menni. Sportolj, heti 3x, szocializáció is férjen bele. Nyilván lesznek húzósabb időszakok, amikor hetekig a könyv lesz a legjobb barátod, ellenben be lehet iktatni ekkor is valami sportot.
2022. aug. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

- molsejten/fizikán nem sírunk. kellenek a könnyek majd anatra, meg embrioszhoz, főleg, ha HJ vizsgáztat.


- néha többet ér jól eladni magad, mint minden lexikális dolgot jól megtanulni


- a Pótós szabváloktól menekülj jó messzire :D még annál is messzebb :D a szabválokat használd inkább szórakozásnak, ne tanulósat vegyél fel, lesz neked elég bajod :D


- ha meg akarsz halni vizsgaidőszakban, a pszichiátria a Rét utca 2. szám alatt található a földszinten, általában jó arcok :D


- van könyvtár, nehogy vegyél 40k-ért sobottát (vagy bármit)


- néhány tesit aláírnak akkor is, ha többet lógsz, mint amennyit mész


- ha tételen kívüli dolog miatt buktatnak, ne keseredj el, előfordul :)))


- a minimumokat tanuld meg!!!4négy!! szar érzés azokon bukni

2022. aug. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nem kell óráról órára tanulni. Egyrészt szerintem meghülyülnél (ennyi tanulással nem marad semmi szabadidőd), másrészt teljesen felesleges. Én mindig a 3.héten kezdtem el tanulni, addig csak olvasgattam az anyagokat, de majd meglátod, hogy amint közelednek a vizsgák, annál többet és produktívabban fogsz tudni tanulni. Az én tapasztalatom még annyi, hogy évközben sosem tudtam 2-nél több tárgyra készülni (megkérdeztem csomó embert és a legtöbben ugyanígy csak 2re tanultak évközben), de emiatt ne keseredj el. És sose ijedj meg az anyagmennyiségtől. Elsőben még soknak tűnik a molsejt, aztán bejön az anat+szövet+embriosz kombó, utána 3.évben a patosz+kórtan, majd 4-ben a farmak. Mindig azt fogod érezni, hogy képtelen vagy annyit tanulni, a többiek úgyis jobban tudják, a vizsgákon úgyis megbuktatnak-de ez nincs így. Ha párszor reménytelen is a helyzet, csak annyi a lényeg, hogy ne add fel.
2022. aug. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

#6

Tudnál még írni olyan szabválokat, amiket nem érdemes felvenni?


Esetleg tudnál ajánlani pár egyszerűbbet?


Nem akarom feleslegesen megnehezíteni a dolgomat a nehéz tárgyakkal vagy a rossz oktatókkal.


Előre is köszönöm.

2022. aug. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

-az első szemeszterben ismerd ki magadat: hasznos e neked az előadások látogatása, hol és mikor tudsz jól tanulni, milyen tanulási módszerekkel tudsz hatékonyan tanulni ( molsejt zh-kra érdemes tanulni ezért is, mert az a technika jól fog jönni a többi tárgynál is)


- hamar állj neki tanulni: új lesz minden, nem ismered a képességeidet, nincs kiforrott technikád


-érdemes használtan könyveket venni( ha szeretnél újakat is vehetsz és később jó áron el tudod adni , én is ezt tettem. Szigorlat után passzoltam is el az atlaszomat.😂)


- az anat poszttraumás stresszel fog járni : sok álmatlan éjszaka, ismétlő vizsgák és csúszások( én az anatómia intézetben hatszor buktam meg, egy csúszást is összeszedtem ott. Azóta egyetlen egy bukott vizsgám nem volt, főleg négyeseim/ ötöseim voltak azon a tárgyon kívül .)


- mindig aludd ki magadat( vizsgaidőszakban is, másképp nem fog az agyam)


- a szorgalmi időszak elején érdemes pár programra elmenni ( élményeket fog adni, később pedig nem lesz rá időd )


- ne szégyell segítséget kérni ( én is jártam pszichológushoz( igazából pszichiáter volt), de csak beszélgettünk , idézem “ én se tudom, hogy hogy lett meg az anatómia szigorlatom” :D )


- sose add fel! Támogassátok egymást ! Ez nem egy verseny !


-készülj fel arra, hogy lesznek igazságtalanságok, nem mindig lesz korrekt a vizsgáztató. A lényeg , hogy a kettes meglegyen .


Szeptembertől ötödéves orvostanhallgató

2022. aug. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%

8. válaszoló :

-angol/ német nyelvi órák( több fajta van)

-biofizika alapok

Szerintem elsőben nagyon nem érdemes felvenni semmit sem ezeken kívül . Később lesznek az izgibbek.

2022. aug. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!