Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit jelent a középfokú végzett...

Mit jelent a középfokú végzettség?

Figyelt kérdés
Most már nagyon bekavartak.Az egyik munkamegbeszélésen érettségit emlegetnek a másikon diplomát.Valaki magyarázza már el, legyen szíves!!!
2010. szept. 24. 01:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%

foiskola/egyetem -> felsofok



altalanos -> alap


ami meg kozte van az kozep:D


szakmak, pl villanyszerelo, stb:D amit kozepiskolaban tanulsz, pl szakmunkasban/szakkozepben


a gimnazium/erettsegi az nem igazan "vegzettseg", mert nem szakma, ezert van a kavarodas, de az is kozepfoknak felel meg, csak nem mondanam ra hogy "vegzettseg"

2010. szept. 24. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%

maskepp ugy fogalmaznam meg, minden olyan "vegzettseg" (tehat szakma), ami a kozepfoku iskolaban szerzel, vagy azzal egyenerteku, esetleg arra epul


bar lehet elobb rosszul mondtam es a szakmunkas nem tartozik bele:D de a szakkozep biztosan:D

2010. szept. 24. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
59%
Erettsegi a kozepfoku vegzettseg. Aki szerint diploma az 1 idiota. A szakmunkaskepzo nem kozepfoku vegzettseg.
2010. szept. 24. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%

"A szakmunkaskepzo nem kozepfoku vegzettseg."


Ezt meg honnan vetted?

Ha nem közép, akkor milyen?



"nem igazan "vegzettseg", mert nem szakma"

Végzettség, mert elvégezte. A végzettség és a szakma nem ugyanazt jelenti!

2010. szept. 24. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

Nekem gimnáziumi érettségi után volt egy 2 éves OKJ-s sulim, aminek a végén kaptam olyan papírt, hogy ez egy emelt színtű középfokú képzés volt.


Ha elmennék egy főiskolára és járnék oda kb 5 évig, akkor szerezhetnék egy diplomát.

2010. szept. 24. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

Általános iskolai végzettség: aki elvégezte mind a 8 osztályt!

Középfokú végzettség: aki valamelyik gimnáziumban,vagy szakmát adó középiskolában érettségit szerzett.

A szakmunkás képzők (ha nincs érettségi),akkor csak szakmai végzettsége van annak,ki elvégezte.

Felsőfokú végzettség: a főiskolán egyetemen szerzett diploma.

2010. szept. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
41%

szakmunkás az nem középfok.

középfok az érettségi, és érettségire épülő szakma.

felsőfok meg egyetem/főiskola

2010. szept. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
92%

13. § (1) Nevelési intézmények: az óvodák.


(2) Az iskolai nevelés-oktatás intézményei:


a) az alapfokú nevelési-oktatási intézmények: az általános iskolák,


b) a középfokú nevelési-oktatási intézmények: a gimnáziumok, a szakközépiskolák, a szakmunkásképző iskolák és a szakiskolák,


c) a felsőfokú oktatási intézmények: az egyetemek és a főiskolák,


d) az alapfokú művészetoktatási intézmények,


e) más oktatási intézmények [a továbbiakban a)-e) alattiak: iskolák, oktatási intézmények].


(3) Diákotthonok és kollégiumok [a továbbiakban az (1)-(3) bekezdés alattiak együtt: nevelési-oktatási intézmények].


(4) Az iskolarendszeren kívüli oktatás intézményei: a gazdálkodó szervezetek, az állami költségvetési szervek, a társadalmi szervezetek oktatási, továbbképző és vezetőképző intézményei.


(5) Az iskolarendszeren kívüli oktatásra vonatkozó alapvető rendelkezéseket a Minisztertanács állapítja meg, a magánoktatást pedig a művelődési miniszter szabályozza.


(6) Az egyetemek és a főiskolák, valamint a (2) bekezdés e) pontjában megjelölt oktatási intézmények felsorolását külön jogszabály tartalmazza.

2014. ápr. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
27%

Mondjuk jó tág fogalom ez így, mert szerintem egy gyenge szakmunkás elme és egy éles érettségis ég és föld. :D Hivatalosan mindegyik középfoknak felel meg, de én is mindig érettségire asszociálok. Nem beszélve arról, hogy sok helyen használható nyelvtudást is kérnek mellé, az meg szimpla szakmunkást végzettnek sokkal ritkábban van.


Az meg, hogy az egyetem középfok, nonszensz. :D Melyik barom mond ilyet? :D

2018. máj. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Pukimaci88 válasza:
57%

Hogyan lehet ilyent írni?:

"Szerintem egy gyenge szakmunkás elme és egy éles érettségis ég és föld"

Miért lenne gyenge egy szakmunkás elméje?

Szerintem több tudás és fantázia kell egy szakma megtanulásához, későbbi alkalmazásához, mint a sok felesleges baromság bemagolásához, amit aztán a legtöbb ember élete során soha nem idéz vissza.

Egy szakmunkás folyamatosan fejlődhet a szakmáján belül. Az érettségin mit lehet fejleszteni? Semmit.

Na és kit fizetnek meg jobban? Hát persze, hogy a szakmunkásokat.

Gyökér érettségizett, szakma nélküli, naplopók. Pfffüjjj!!!

2019. nov. 16. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!