Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyit keres egy logopédus?...

Mennyit keres egy logopédus? Végzős hallgató vagyok de azon gondolkozom másik szakmát kéne elkezdenem tanulni, mert felek ebből nem élek meg.

Figyelt kérdés
Későn kezdtem az egyetemet így közel 30 évesen kéne pályát változtatnom. Nem tudom valójában mennyit kereshet egy logopédus, esetleg magánnal együtt. Hálás lennék ha valaki tapasztalt ebben tudna segíteni.

2022. aug. 28. 23:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A hivatalos helyeken nem keres eleget, de magánpraxisban elég jól keresni gondolom. Én is jártam beszédtanárhoz jó darabig (menedzser vagyok), és még sokan mások.


Ugyanakkor nem feltétlenül kell egy szakmaváltáshoz másik szakma vagy diploma. Multik HR vagy kommunikációs osztályára jól jöhet egy ilyen szakember, ahogyan ügyfélszolgálatra stb. is. A beszéd hatalom, és neked hatalmad van.

2022. aug. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor gyógypedagógia?
2022. aug. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyvárosban élsz, akkor logopédai magánórákból normálisan meg tudsz élni, lesz elég tanítványod. Óránként 5000 Ft-ot elkérhetsz, s ha egy nap vállalsz mondjuk 5 órát, akkor KATA adózóként adózás és járulékok után is marad elég jövedelmed. Nem leszel dúsgazdag, de nem lesznek kenyérgondjaid sem. Persze ha lakásra akarsz egyedül, rövid időn belül kezdőtőkét gyűjteni, ahhoz persze ez nem lesz elég. De ahhoz nagyon kevés állás ad elegendő jövedelmet.
2022. aug. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves 2. Válaszoló a Logopédia gyógypedagógia :)

Köszönöm az eddigi válaszokat. :)

2022. aug. 29. 10:07
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen tudom, csak azt nem tudtam te tudod-e 🙂
2022. aug. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!