Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemista kollégisták, ti...

Egyetemista kollégisták, ti mit esztek?

Figyelt kérdés

Most hétvégén kellene majd beköltözni, lehet későn jöttem rá hogy miket kéne enni. Főzni nem nagyon tudok, de csak nem gyújtom magamra az épületet, gondolom akkor edényeket meg ilyen dolgokat vinni kéne magammal.


Étterembe túl drága lenne menni, meg még munkám sincs.



2022. szept. 2. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Facebookon rengeteg csoport van egyszerűen elkészíthető illetve olcsó ételekról, de érdemes mindmegette, nosalty oldalakat is megnézned, sokat lehet tanulni onnan a főzésről.

Mindenképp vigyél evőeszközöket, mély tányért, mert az több mindenre jó, mint a lapos. Ha főzni is fogsz, akkor egy fazék, esetleg serpenyő is. Inni pedig a leguniverzálisabb a bögre, abba mehet hideg-meleg.


Enni: legegyszerűbb ha veszel kenyeret és rá felvágottat, májast, sajtot, vajat, zöldségeket. Tejjel is sok egyszerű reggeli vagy melegétel készíthető: zabkása, tejbegríz 10 perc.

Ha sütni szeretnél, vegyél olajat is, pl tojásrántottát tudsz még csinálni.

És az alapok: só, birs, cukir, egyéb fűszerek, kakaó. Rizs, krumpli, tészta sem árt, ha van. Utána szépen kialakul, mit ennél, többieknél mit látsz.

2022. szept. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
*bors, cukor
2022. szept. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
En pl legtöbbször spagettit eszek. Megfőzöm a tésztát(kóstolgatam h mikor lesz puha, kb 13p forrás után, forrásban tedd bele a tésztát). 250g darált husi (akármilyen jó, lidlben az 500g az 799volt). A húst kb egy két kiskanál olajban megsütöd, míg rózsaszínről barna nem lesz és csomómentesre kevered. Aztán erre rá vagy 2-3 nagy kanál paradicsomszósz, 2 kanál tejföl és petrezselyem, bazsalikom, só(ne tegyél túl sokat mert ehetetlen lesz, először fél kiskanállal, de mindig kóstolgasd h mikor jó). Hagyod összerottyanni és összekevered rendesen, utána meg a tésztát leszűröd és arra ráteszed ezt a husis szószos cuccot. Én egy nagy adaggal 3 napig kibírom.
2022. szept. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én otthonról viszek főtt ételt általában. Rendelni 4x rendeltem csak előző évben. Zabpehely és kuszkusz volt nálam mindig. Zabpelyhet joghurtba raktam, valamivel édesítettem és gyümölcsöt raktam még bele, ez reggeli vacsora volt nekem sokszor. Kuszkuszt csak leöntöttem forró vízzel (arányt nem tudok mondani, szemre csinálom üveg dobozban) és a tető alatt teljesen “megpárolódott”, ezt ízesítettem és az otthonról hozott hússal megettem. Tonhal vagy valamilyen hal is mindig volt. Ebből simán csináltam salátát vagy csak kenyérrel ettem vagy krémet csináltam belőle. De tésztát is lehet belőle, hasonlóan mint a spagettit. Bögrés leves is életmentő. Sütőben simán lehet melegszendvicset is csinálni. Tojást is több formában lehet elkészíteni. Főzeléket és zöldséglevest/krémlevest sem nehéz csinálni. Zöldséget is lehet párolni, rizst/ krumplit egyszerű főzni. A húsokat is egyszerű megsütni, hamar meg is van.

[link]

2022. szept. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!