Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tud kiiratkozni egy...

Hogyan tud kiiratkozni egy gólya egyetemről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Felvételt nyertem egyetemre, jövőhéten már óráim lennének de személyes okokból nem tudom és szeretném elkezdeni az egyetemet. Lényegében úgy alakult a családi helyzetem és az anyagi is hogy sehogysem tudnám megoldani a feljárást.(levelezői) És igen ez hirtelenséggel jött,mind idáig nem így volt kalkulálva.

Gólyaként ha aktív félévem van és felvettem a tárgyakat de most leadom őket,mi a menete ennek?

Életmentő segítség lenne ha valaki válaszolna!

Előre is köszönöm!

22L



2022. szept. 4. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel, vagy írj a TO-nak.
2022. szept. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2022. szept. 4. 12:48
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kiiratkozni (a hallgatói jogviszonyt megszüntetni) bármikor lehet: Neptun kérvényben, vagy akár e-mailben is lehet intézni ezt. Ha ezt teszed, és később mégis el akarod kezdeni az egyetemet, megint felvételizned kell.


Az is lehet opció, hogy csak passziválod a féléved (nem minden egyetem engedi az első félévet passziválni, utána kell járni ennek), azaz szünetelteted a hallgatói jogviszonyod, ennek vannak korlátai de később újrafelvételi nélkül meg tudod kezdeni a tanulmányaidat, és a TB is fedezve van addig.

2022. szept. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2022. szept. 4. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!