Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki segítene ezekben az...

Valaki segítene ezekben az érettségi feladatokban?

Figyelt kérdés

Érettségire készülök magamtól és ezeket a feladatokat kéne megoldjam.


[link]



Ha valaki az első 6 feladatot levezetné nekem, vagy valami útmutatás, sokat segítene.😊


2022. szept. 25. 18:45
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja bocsi, 52-ik oldal.
2022. szept. 25. 18:45
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Nem pontosan értem hogyan segít a sikeres leérettségizésben, ha megírom neked a házidat.
2022. szept. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Csak hogy lássam hogy kellene. Nem mondtam hogy segít egyébként.
2022. szept. 25. 18:55
 4/15 anonim ***** válasza:

A linkelt könyvben az összes szükséges képletet megtaláltam kevesebb, mint öt perc alatt.

Gondolom ha érettségizni tervezel, akkor nem lehet gond a behelyettesítés. Ha mégis az, akkor írd meg pontosan hol akadtál el, és akkor tudok segíteni. :)

2022. szept. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Hol akadtal el?


Esetleg hozzá se kezdtél?

2022. szept. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem is tudom értelmezni a feladatokat, csak akartam látni 1-2 példát hogy mi hogy néz ki, de mindegy.
2022. szept. 25. 19:03
 7/15 anonim ***** válasza:
6. Akkor nem csak a matek lesz problema az erettsegin hanem a többi tantárgy is...
2022. szept. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Miért kell vitázni? A többi tárgy megvan, matek pótérettségire készülök.


De ezentúl nem fogok reagálni ha nem normális válasz jön mert csak szétbarmoljuk a kérdést.

2022. szept. 25. 19:12
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Megoldani nem fogom őket, de útmutatót szívesen adok, az alapján szerintem neked is menni fog. Amúgy is sokkal többet tanulsz vele, ha te csinálod végig.

Először azonosítsd be, hogy milyen testről van szó. Pl. kocka, hasáb, gömb, henger, gúla stb.

Utána a függvénytáblázatodból keresd ki a képletét a feszínéhez és a térfogatához (ezt érettségin is használhatod, szóval gyakorlásként is inkább innen nézd ki őket és ne netről).

Aztán csak be kell helyettesíteni a megadott számokat és kiszámolni, hogy mennyi.


Segítségként az elsőt le is vezetem neked:

ez ugye egy kocka, aminek a térfogata (V) a*a*a, vagyis a^3, mivel minden oldala egyforma hosszú, itt 4^3, ami 64 cm3

a felszín (A) pedig 6*a^2, vagyis 6*4^2, ami 6*16=96 cm2


a b és c feladat annyival nehezebb, hogy ott nem egyformák már az oldalak, de a képlet segítségével ez is menni fog

sok sikert :)

2022. szept. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Az a és b feladatrészben milyen testek vannak?
2022. szept. 25. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!