Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik rezidensképzést nem...

Melyik rezidensképzést nem választanátok soha orvosként és miért nem?

Figyelt kérdés

2022. szept. 30. 01:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szülész-nőgyógyász és gyerekgyógyászat. Ez a két terület egyszerűen teljesen hidegen hagy.
2022. szept. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mi az, ami helyettük vonz?
2022. szept. 30. 08:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sebészeten gondolkozok, azon belül is általános sebészet, ortopéd sebészet vagy traumatológia. Viszont újabban a bőrgyógyászat is elkezdett iszonyatosan érdekelni, sosem hittem volna, hogy ennyire érdekes.
2022. okt. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3: mi az ami megfogott benne?
2022. okt. 4. 09:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Szintén nőgyógyász és gyermekgyógyász nem szívesen lennék. Az első azért, mert (nőként) szerintem nem tudnék együtt dolgozni a hormonokkal túlfűtött nőtársaimmal, a terhes nők sem a legegyszerűbb esetek. Régen gyermekgyógyász akartam lenni, de itt a visszatartó tényezők a szülők, mindig mindent jobban tudnak és nehéz velük is együtt dolgozni (érthető, hogy a szülőnek az a legfontosabb, hogy a gyereke a lehető legjobb ellátást kapja, de néha csak hátráltatják az orvost). Pedig a gyermekgyógyászat az egyik legkifizetődőbb terület szerintem, nekik van a legkisebb betegségtudatuk és ők gyógyulnak a legkönnyebben.
2022. okt. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Engem érdekel a szülészet, mert sok pozitív vetülete van, másrészt a világra segítés olyan felejthetetlen élményt tud nyújtani mind az orvosnak, mind a páciensnek, amit más területek nem igazán (pl. egy radiológia szerintem nem túl érdekes ebből a szempontból). A gyermekgyógyászathoz sokkal több szociális érzék kell, mint a szülészethez, mindenképp egy "könnyebb" szakma, ha azt nézzük, hogy a gyerekpáciensek a kiszolgáltatottságuk miatt együttműködőbbek, de az nem egészen pontos, hogy ők gyógyulnak meg a legkönnyebben, mert az immunrendszerük még nem annyira fejlett, illetve gyakrabban betegek, mint a felnőttek.


A sebészet a legizgalmasabb szerintem, de nem annyira kifizetődő, 7 év szakképzés, napi 14 óra munka és ezek után még nincs garancia arra, hogy megengedik a komolyabb műtétek elvégzését. Egy átlagos idegsebész a koponyacsont rekonstrukcióknál és egykét gerincműtétnél nem valószínű, hogy továbbjut a ranglétrán az agydaganatműtétekhez. Ennyi miatt pedig szerintem nem éri meg végigkínlódni a képzést, sokkal logikusabb helyette valami másba belefektetni ezt a sok időt és energiát és még le sem kell mondani a gyerekvállalásról, családról. Szívás, hogy ezek a képességek úgyis csak útközben derülnek ki.

2022. okt. 10. 23:52
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Statisztikák alapján például a daganatos gyermekek sokkal nagyobb arányban gyógyulnak meg, mint a felnőttek. Sokkal jobb a regenerációjuk a sejtjeiknek is.


A sebészet tényleg az egyik legizgalmasabb, szerintem is, de én úgy gondolom, ha valakit ez vonz, nem azt kell nézni, hogy hány x év múlva hajthat végre nagy műtéteket. Az egész folyamat egy izgalmas tanulás, lépésről lépésre új dolgokat próbálhat ki az ember. Ha csak a végkimenetelt néznék, a legtöbb szakorvosi képzés nem lenne kifizetődő.

2022. okt. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Onkológia, baleseti sebészet,

traumatologia, pszichiátria


Az első azért nem mert nem igazán bírom az emberek szenvedni látni, és a halált sem bírom néha elfogadni ha túl közel kerülök egy beteghez, és az onkologain ez azért gyakori.


A baleseti sebészet es a traumatologia borzasztoan pörgős számomra, úgy érzem hogy ott tuti elrontanek valamit és azt a beteg banna még a legjobban, főleg ha egy rossz mozdulat miatt megolnem mert nem tudnék akkora rohanasban és stresszbem annyira koncentrálni


A pszichiátria sokáig érdekelt de aztán rajottem, hogy annyira nem szeretem az embereket, hogy képes lennék órákig hallgatni a "szenvedesuket", és sok embert egyszerűen nem értek meg, így valószínűleg ott is elveszteném a fejemet egy idő után. Ettől függetlenül egy nagyon érdekes területnek tartom csak nem nekem


Jelenleg a bőrgyógyászat és a patológia vonz a legjobban, illetve szeretnék gyerek vonalon maradni miota gyerekosztalyon voltam gyakorlaton. Így most a gyermek bőrgyógyászatban vagy patológiában dolgoznék az egyetem után.


Negyedéves vagyok:)

2023. jan. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!