Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sokan használják azt a kifejez...

Sokan használják azt a kifejezést, hogy "büfé-szak". Mégis melyik szakokat gondolja az az ember annak, aki ezt emlegeti és miért?

Figyelt kérdés
2010. szept. 27. 12:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%

Azért mert aki ilyen szakokra jár többnyire olymód ráér, hogy a büfében verheti el ideje nagy részét.

És most a teljesség igénye nélkül, és természetesen nem minden egyetemen igaz ez a felsorolás:


tv, andragógia, művelődésszervező, kommunikáció, egyszakos gagyi tanár, színháztudomány ... stb


És még mielőtt ostorozni kezdene bárki, mint mondottam ez intézménytől függően eltérő lehet, és ez a világ összes szakjára igaz, mert nem mind1, hogy valaki kukutyimban villamosmérnök vagy a bme-n, remélem innentől kezdve ez érthető

2010. szept. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Hát nálunk nem azokat hívják így, amiket az előttem levő felsorolt. Azokat, ahol tucatszám jönnek ki a diplomások, akik úgy mond semmihez sem értenek. Közgáz, kereskedelem, idegenforgalom stb. Nem fikázni akarok senkit, én is egy vagyok ezek közül...
2010. szept. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

Azért hívják ezeket így mert a munkaerőpici tapasztalat azt mutatja (amikor állást keresni mész a megszerzett papíroddal).


Hogy max büfésnek, (kávét főzni a nagyoknak) vagy azzal egy szinvonalú munkakörbe vesznek fel a képesítéseddel, amit megcsináltál, de komoly dolgot nem fognak rádbízni vagy döntéshozatalt.

2010. szept. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
19%

ma 12:58


Orbitálisat tévedsz!


Tökmindegy! Mivel mind államilag elismert!

2010. szept. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

ma 13:20

Hát nem tudom, ahhoz képest hogy semmihez nem értenek, nekem unokatesóm turizmus-vendéglátásra járt és most Spanyolországban dolgozik szállodában és szarrá keresi magát.

2010. szept. 27. 13:56
 6/15 anonim ***** válasza:
70%

13:56

Figy, ha pl. Angliában élnék, és pincér lennék, többet keresnék, mint itt, ha megszereztem a mérnöki diplomámat. Jóval többet.


Én azt nem tudom felfogni, hogy filozófiára szakosodott szabadbölcsészek mit fognak dolgozni? Beülnek a munkahelyre, aztán átgondolják az életüket?

Semmi értelmes szakmában se tudnak majd elhelyezkedni.

2010. szept. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A külföldet hagyjuk, mert sokan ha csak takarítani kijárnak az osztrák gazdagokhoz 1 héten kétszer, dupla annyit keresnek, mint diplomával a határ mellett itthon. szóval ne spanyol példával gyere...
2010. szept. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

büfé-szak az, ahova sok embert felvesznek, aztán ezek közül a csak mérsékelten gyengeelméjűek is könnyen átbukdácsolnak diplomáig. Ezeknek a diplomáknak aztán értelemszerűen az értéke pont annyi, mint amennyi tudást és befektetett energiát garantál, tehát közel zéró.

Tipikusan ilyenek a legtöbb bölcsész cucc, szabad-bölcsész, esztétika, kommunikáció és média (röviden csak komédia), marketing, és úgy elég sok közgázos cucc.

2010. szept. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
hát én is spanyolországban dolgoztam, szállodaiparban, így azt kétlem, hogy szarrá keresné magát...hacsak nem szállodaigazgató. persze jobb a kereset, mint itthon, de azért nem olyan hű de jó...
2010. szept. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
13:53 ezt magyarázd a HR-esnek, h de bezzeg anna is államilag elfogadott aki nagykiskálpusztai egyetemre járt..., ja ez nem fog menni, mert a HR-esig el se jut.
2010. szept. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!