Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetem mellett lehet...

Orvosi egyetem mellett lehet diákmunkát csinálni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Orvosi egyetem mellett meg lehet oldani, hogy dolgozzon az ember?

2022. okt. 11. 18:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
nem igazán...
2022. okt. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Elméletben igen.

A valóságban nem lesz hozzá időd/energiád.

2022. okt. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Na és melyik egyetemvárosban? Mert vidéken nincs annyi diákmunka, mint pesten. Szülői segítség nélkül extrém kemény menet.

A másik az órarend, hogy reggeltől estig óráid lesznek, mert hát ez ilyen laboros gyakorlatos szak, amiket nem nagyon lehet kihagyni sem, és készülni is kell ezen felül sokat.

2022. okt. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%
Másodéves korom óta dolgozom. Lehet, csak jól kell menedzselni a dolgokat
2022. okt. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt a gyakorin mindig leírják, hogy lehetetlen orvosi mellett dolgozni, miközben nekem nem egy ismerősöm van, aki dolgozik/dolgozott mellette és/vagy ezer önkéntes feladatot magára vállal, több különböző diákszervezetben benne van, mentorkodik stb stb. Nyilván ezek helyett is lehet rendes munkát vállalni.

Nyilván nem azt mondom, hogy tudsz vállalni egy kimerítő részmunkaidős állást, de heti pár óra diákmunka azért bele kell, hogy férjen. Főleg, hogy az ilyenek rugalmas beosztásúak szoktak lenni.

2022. okt. 12. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%
Hetente próbálj a tanulásra figyelni,délután megcsinálni mindent.Elégsokáig fent leszel,de ha megnyomod akkor heti 1 nap lazán.Menj el plazmát adni,az is jó pluezpénz
2022. okt. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%

"miközben nekem nem egy ismerősöm van, aki dolgozik/dolgozott mellette "


jó, hát akkor írd le mit és hogyan csináltak

hány órában és mennyi pénzért


szerintem havi 100 ezer forint alatt 2022ben már nem érdemes kalkulálni, és amikor vizsgaidőszak van azt a pénzt szorgalmi időszak alatt kell megkeresni és nyáron (első évben rögtön fizetetlen ápolástan gyakorlattal)

akkor vegyük ki a májust a június és a december januárt, mert akkor tanulni fogsz egész nap

akkor 8 hónapban kellene egy olyan állást találni, amivel heti 20 óra munkaterheléssel keresel 1.2 millió ft-ot

és akkor még nem számoltam olyannal, hogy az első évet hogy fogod elkezdeni, amikor hirtelen elkéne költeni egy rakat pénzt mondjuk laptopra


elméleti abszolút az egésznek a kivitelezhetősége

szülők nélkül nem megy

2022. okt. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"aki dolgozik/dolgozott mellette és/vagy ezer önkéntes feladatot magára vállal, több különböző diákszervezetben benne van, mentorkodik stb stb"


a kérdésből én egyébként azt feltételeztem, hogy a saját költségeit fedezné a munkából

nyilván nyaralásra meg hobbira gyűjteni nem olyan kardinális kérdés, mert elmegy az ember dolgozni és max otthagyja

2022. okt. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Én ötödéves vagyok most Szegeden.

A covid miatti bezárások alatt sokat dolgoztam oltóponton, ITO-n “önkéntesként” (fizut kaptam ugye érte, nem is olyan rosszat). Akkor nyilván azért fért bele, mert nem kellett órákra menni, helyette dolgozhattam, délután otthon pedig tanultam.

Azért kontakt oktatás esetén kicsit más a helyzet…

Nem hiszem, hogy ha bevállalnék egy rendes részmunkaidős állást, akkor meglenne a félév, pedig nem vagyok buta, de hát az kegyetlen lenne (nekem legalábbis).

Én demonstrátorkodom, ebből jön valamennyi jövedelmem havonta, most szerencsére a tanulmányin kívül egyéb ösztöndíjakat is kapok, de ezekért mind meg kell dolgozni. TDKzok is, ez rengeteg időt elvesz, ugyanakkor nincs díjazása, ha csak azt a nevetséges 40 ezer forintot nem számoljuk, amit egy első díjas pályamunka ér.

Ha én dolgoznék, akkor nem lenne időm és energiám tanulni, pedig az a legfontosabb.

Ha a szüleim nem segítenének, akkor nem nagyon tudnám csinálni, illetve biztos nem 6 év alatt végezném el.

Hozzáteszem, hogy én albérletben élek egyedül, ez egy elég jelentős kiadás.

2022. okt. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát, nagyon jófejek és segítőkészek vagytok. :)
2022. okt. 12. 22:12
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!